Останнім часом нікопольці задають питання з приводу податку на нерухомість, умови сплати якого змінилися. Офіційне роз’яснення місцевої влади з даного питання Nikopolnews знайшов на сайті Нікопольської міської ради.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, на сьогоднішній день відповідно до підпункту 1 пункту 4 статті 266 Податкового кодексу України база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв.метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв.метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Такі норми пільгової площі встановлено Законом України від 24.12.2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо збалансованості бюджетних надходжень» з 1 січня 2016 року. Цим же актом скасовано право сільських селищних, міських рад збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Таким чином, пункт 2.1. рішення Нікопольської міської ради від 30.01.2015 року № 5-57/VI «Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», щодо встановлення площ, які не підлягають оподаткуванню, у розмірі 120 кв. метрів для квартир та 250 кв. метрів для будинків, втратив чинність.

За площу об’єкту нерухомості, що перевищує визначені пунктом 266.4.1 Податкового кодексу України норми, необхідно сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за ставкою, встановленою рішенням міської ради від 27.01.2017 року №70-16/УІІ «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» за 1 кв. метр житлової нерухомості у розмірі 1% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори