У Нікополі виміряли рівень забруднення повітря і отримали невтішні результати. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сторінці директора БФ «Нікополь туристичний» Олега Фельдмана.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, дослідження проводилися в сквері «Визволення» в ході «Майстерні міста» керівником напрямку «Розумне довкілля» ініціативи Kyiv Smart City Олександром Карпенко, який використав спеціальну мобільну станцію.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити

Результати Карпенко опублікував у себе в Фейсбуці: концентрація NO2 сягала 1.1592 мг/м3 при разовій гдк (нормі) 0.2 мг/м3 (майже в 6 разів більше); СО - 14.112 мг/м3 при разовій гдк 5 мг/м3 (в 2-3 рази більше).

Згідно досліджень екологів, що проводились раніше, основні джерела викидів розподілились між собою в пропорції 50/50%: стаціонарні (завод феросплавів, другий у світі за потужностями) та пересувні (транспорт, всеукраїнські траси).

Олександр підсумував:

Тому якщо вимірюєш лише пил, бачиш часто верхівку айсбергу реального стану повітря. Але, звісно, спостереження було б добре провести принаймні добу на локації, щоб зрозуміти чим дихають нікопольчани. А далі, я впевнений, місто та активісти розпочнуть моніторинг на постійній основі. Як муніципальний, так і громадський. Головне, щоб відкритий! І налагодити співпрацю більш ніж реально.

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори