Купити квартиру в Дніпрі

Зможуть звільняти з роботи за неповідомлення про родичів на окупованих територіях або в Росії

Зможуть звільняти з роботи за неповідомлення про родичів на окупованих територіях або в Росії

В Україні зможуть звільняти з роботи за неповідомлення про родичів на окупованих територіях або ж на території Російської Федерації. Це стосується певних підприємств. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада і сьогодні його офіційно опублікувала.

Про це повідомляють Новини України – НСН з посиланням на сайт Парламенту.

Закон стосується підприємств критичної інфраструктури та таких, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.

25 квітня 2024 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» (законопроект за реєстр. №7731), який убезпечує підприємства критичної інфраструктури від впливу осіб, які працюю на державу-агресора.

Мета закону –  унеможливити роботу колаборантів на підприємствах/установах/організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України та/або на об’єктах критичної інфраструктури, якими є, зокрема, атомні електростанції.

Закон вводить нове поняття: правила поведінки працівника

Варто відзначити новацію прийнятого парламентом акту, а саме уведення в чинне законодавство поняття «правил поведінки на підприємстві, в установі, організації» як додаткової складової правил внутрішнього трудового розпорядку.

Відповідні правила поведінки мають містити положення, зокрема, про:

  • надання працівниками інформації щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України;
  • зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, зокрема інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також умови роботи з конфіденційною інформацією.

Встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури, є, відповідно до положень закону, обов’язковим.

Зможуть звільняти з роботи за неповідомлення про родичів на окупованих територіях або в Росії

Зможуть звільняти з роботи за неповідомлення про родичів на окупованих територіях або в Росії

Своїм рішенням Верховна Рада України також надала відповідним роботодавцям право розірвати трудовий договір з особою, у разі якщо:

  • законної сили набрав вирок суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;
  • працівник не виконує правил поведінки на підприємстві, в установі, організації (зокрема, не повідомив про родичів на окупованих територіях чи в Росії).

З метою недопущення роботодавцем безпідставного звільнення працівника в обох випадках, Комітетом розширено положення статті 43 КЗпП, відповідно до яких, розірвання трудового договору з вищезазначених підстав може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник, крім випадків, коли розірвання трудового договору із зазначених підстав здійснюється з прокурором, поліцейським і працівником Національної поліції, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань України, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України чи органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового та митного законодавства (якщо, звісно, працівник є членом профспілки).

Водночас Законом унормовано можливість відсторонення працівника від роботи у випадку проведення службової перевірки роботодавцем, який віднесений до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави та/або об’єктів чи операторів критичної інфраструктури.

Коли закон вступить в силу?

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом повинен:

  • привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
  • забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативноправових актів у відповідність із цим Законом

Ще новини України: Професія домашній працівник – ухвалено закон, що регулює право домробітників

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×