Проблема так званих поборів у школах та дитячих садочках Нікополя (і не тільки) є актуальною багато років. Формально батьківські внески є виключно благодійними, але по факту часто вони бувають «добровільно-примусовими», коли має місце тиск – як з боку адміністрації навчальних закладів, так і з боку активно-ініціативних батьків.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Дану тему Nikopolnews висвітлював не раз. Останнім часом її жваво обговорюють у пабліках Нікополя. Реакцією на це стала офіційна відповідь відділу освіти і науки Нікопольської міської ради, де роз’яснюється, як ПОВИННО бути за законом.

Роз’яснення  Nikopolnews, публікує «без купюр».

«Відповідно до ст 28 Закону України «Про освіту» у закладі освіти можуть діяти органи батьківського самоврядування, які мають право приймати участь у вирішенні питань покращення навчального- виховного процесу в закладах освіти.

Благодійні внески можуть вноситися відповідно до постанови КМУ від 04.07.2000 року #1222 «Про затвердження порядку отримання благодійних ( добровільних ) внесків і пожертв від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров`я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування».

Благодійні   внески   можуть   надаватися   благодійниками набувачам у грошовій формі для потреб їх фінансування за напрямами видатків,  визначеними благодійником,  а також як товари,  роботи, послуги.  Якщо благодійником конкретні цілі використання коштів не визначено,  шляхи  спрямування  благодійного  внеску  визначаються керівником   установи,   закладу   -   набувачів   відповідно   до першочергових  потреб,  пов'язаних  виключно з основною діяльністю установи, закладу.

Благодійні  внески  у  грошовій  формі зараховуються   на рахунок  "Суми  за  дорученням" (спеціальні рахунки).

Облік  товарів,  робіт і послуг, отриманих як благодійна  допомога,  ведеться  згідно  з  Порядком, визначеним  постановою  Кабінету  Міністрів  України від 17 серпня 1998 р.  N 1295 ( 1295-98-п ) "Про затвердження Порядку  розподілу товарів, отриманих як благодійна допомога, та контролю за цільовим розподілом благодійної  допомоги  у  вигляді  наданих  послуг  або виконаних  робіт".

Наказом по відділу освіти і науки ЗАБОРОНЕНО збір коштів у закладах освіти.

Прийом благодійних внесків може здійснюватися виключно на добровільних засадах у безготівковій формі на рахунки, а також як товари, роботи, послуги з обов’язковим оформленням відповідної бухгалтерської документації згідно з вимогами чинного законодавства України.

Отже, внески батьків можуть прийматися лише на добровільних засадах на спеціальні рахунки (при внесенні коштів на рахунок необхідно вказати для якої школи або дитячого садочку кошти).

Спеціальні рахунки відкриті з 1998 року.

Для закладів загальної середньої освіти ( школи)

Банк: Державна казначейська служба України , м. Київ

МФО 820172

ЄДРПОУ 02142336

Р/р 31557376246076

Призначення платежу: для КЗ НСЗШ номер ...

Для закладів дошкільної освіти (дитячі садочки)

Банк: Державна казначейська служба України , м. Київ

МФО 820172

ЄДРПОУ 02142336

Р/р 31554335246076

Призначення платежу: для КДНЗ номер ...

Для закладів позашкільної освіти

Банк: Державна казначейська служба України , м. Київ

МФО 820172

ЄДРПОУ 02142336

Р/р 31556355246076

Призначення платежу: для ПНЗ ...»

Керівників закладів освіти, педагогів і батьків закликають бути відкритими та прозорими по відношенню одне до одного!

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!