Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

Последние новости Никополя, Марганца, Покрова. Город Никополь, Марганец, Покров - на NikopolNews. Останні новини Нікополя, Покрова, Марганця. Нікополь, Покров, Марганец - на NikopolNews.

Чи збільшаться рахунки за електроенергію після реформи, яка вступить в дію з 1 січня 2019 року? Якою буде процедура оплати? Як заключити новий договір? Відповіді на ці та інші важливі питання Nikopolnews знайшов на офіційному сайті ДТЕК «Дніпровські електромережі»

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, 1 січня 2019 року в Українірозпочинається перший етап державної реформи ринку електроенергії для того, щоби він почав працювати за європейською моделлю. Законодавчо зміни передбачені новим Законом «Про ринок електричної енергії», який фактично є «енергетичним безвізом», зробить ринок відкритішим і створить нові можливості та вигоди для клієнтів.

Що це означає для мешканців Дніпропетровської області? Які компанії тепер будуть їх обслуговувати?

З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу – ДТЕК Дніпровські електромережі й компанія-постачальник – Дніпровські енергетичні послуги.

Зараз функції з розподілу та постачання електроенергії зосереджені в одній компанії – ДТЕК Дніпровські електромережі. Європейський досвід показує, що коли функції розділені між двома незалежними компаніями – система працює швидше та зручніше для клієнта. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує клієнтів якісніше й оперативніше. Це дві незалежні компанії – з різними кол-центрами, рахунками та ліцензіями.

Які функції в Оператора системи розподілу?

Оператор системи розподілу (OCP) ДТЕК Дніпровські електромережі:

  • відповідає за якість і надійність електропостачання
  • керує системою розподілу
  • експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти
  • здійснює під’єднання/від’єднання від системи розподілу (ліній)
  • встановлює лічильники електроенергії й фіксує їхні показання.

До нього ж треба звертатися з питань якості електропостачання, нового під’єднання або заміни лічильника. Компанія також відповідатиме за експлуатацію та ремонти ліній передач, під’єднання та від’єднання споживачів, а також може встановлювати прилади обліку електроенергії.

Які функції в компанії постачальника?

  • постачає електроенергію споживачам;
  • обслуговує клієнтів із питань нарахувань та розрахунків вартості й умов оплати,коректності розрахунків за електроенергію;
  • надає клієнтам додаткові послуги, наприклад, з енергоефективності.

Крім того, у кожному регіоні Держава вибирає одного постачальника електроенергії населенню та малому бізнесу, називається він Постачальник універсальної послуги. У Дніпропетровській області такий енергопостачальник – Дніпровські енергетичні послуги.

Кому потрібно передавати показання лічильника електроенергії?

Оператору системи розподілу.

Що буде з Центрами обслуговування клієнтів? Тепер це будуть різні ЦОКи?

ЦОКи будуть розміщуватися за колишніми адресами. Тільки тепер у них прийматимуть фахівці відразу двох компаній, які проконсультують вас із будь-яких питань. Зокрема – у них можна буде докладніше дізнатися про реформу енергоринку.

Інформація буде розміщена на інформаційних стендах і в підготовлених інформаційних матеріалах.

Як продовжити споживати електроенергію з 1 січня 2019 року?

Щоби продовжити споживати електроенергію як зазвичай, необхідно приєднатися до Публічного договору на постачання електроенергії постачальником універсальних послуг – Дніпровські енергетичні послуги, а також окремо – до договору про надання послуг із розподілу електроенергії ДТЕК Дніпровські електромережі. Ознайомитися з ними можна, відповідно, на сайті doe.com.ua.

Клієнтам зовсім не потрібно спеціально відвідувати Центри обслуговування клієнтів або телефонувати до кол-центру, щоби приєднатися до цих договорів. Держава передбачила спрощену процедуру приєднання: усе, що необхідно зробити, – це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019 року, у момент оплати послуг за січень 2019 року 

(Якщо клієнт просто сплатить рахунок і/або продовжить споживати електроенергію – це буде вважатися його згодою з умовами публічного договору й автоматично приєднає його до послуг двох компаній – постачальника електроенергії та розподільчої компанії).

Треба зазначити, що тарифи ДТЕК Дніпровські електромережі й постачальника універсальної послуги регулює держава в особі НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання усферах енергетики й комунальних послуг). Цей підхід єдиний для всієї України.

Як із січня зміняться рахунки за електроенергію? Це будуть два окремі рахунки?

У клієнтів і далі залишається всього один рахунок за електроенергію, у якому з’являться два окремі рядки: вартість послуг із розподілу та вартість електроенергії, ця модель розрахунків прийнята в Європі. Зміна в структурі тарифу не означає його збільшення. Тариф для побутових клієнтів і далі регулюється державою. Перший оновлений рахунок побутові клієнти отримають у лютому 2019 року за електроенергію, спожиту в січні.

Зверніть увагу, всі розрахунки проводяться через постачальника електроенергії.

Як передавати показання?

Нічого не змінилося. Оплату, як і раніше, можна зробити через Особистий кабінет. Для користувачів системи й електронних платіжних систем реквізити в системі зміняться автоматично. Тут також можна передавати показання лічильників. Крім того, як і раніше, передати показання можна за телефоном кол-центру ДТЕК Дніпровські електромережі 0-800-500-444, в онлайн-чаті груп Facebook ДТЕК Дніпровські електромережі та іншими звичними способами.

А якщо оплачувати через банк або інтернет-банкінг. Як бути в цьому разі?

Якщо ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, у лютому 2019 року необхідно вказати нові реквізити отримувача – компанії-постачальника. Реквізити будуть на сайтах і в перших рахунках від постачальника, які будуть доставлені клієнтам у лютому 2019 року.

Як клієнтам будуть повернуті переплати за електроенергію?

Клієнтам, у яких на кінець розрахункового періоду буде сформована переплата, її буде повернуто шляхом перерахунку грошей постачальнику універсальних послуг і зараховано на особовий рахунок клієнта. Про суму повернутих грошей клієнтів буде проінформовано в рахунках на електроенергію в наступному розрахунковому періоді.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори