Як повідомляв раніше Nikopolnews, на початку жовтня міський голова Нікополя Андрій Фісак здійснив візит до колумбійського міста Медельїн, де проходила міжнародна конференція. Подробиці цієї події з’явилися на офіційному сайті Нікопольської міської ради.

Новости Никополя. Новости Марганца. Новости Покрова. Никополь. Марганец. Покров. Новини Нікополя. Новини Покрова. Новини Марганця.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, у місті Медельїн 1-3 жовтня 2019 року успішно пройшла IV Міжнародна конференція міст, що навчаються «Інклюзія – принцип навчання протягом усього життя та сталого розвитку». В роботі міжнародної конференції взяв участь Нікопольський міський голова Андрій Фісак.

Цей захід було організовано Інститутом ЮНЕСКО з навчання протягом усього життя (м. Гамбург, Німеччина) спільно з муніципалітетом міста Медельїн.

Запрошення взяти участь у IV Міжнародній конференції міст, що навчаються, а також відшкодування витрат міського голови Нікополя на закордонне відрядження забезпечив Інститут ЮНЕСКО з навчання протягом усього життя (м. Гамбург, ФРН).

Участь у заході взяли близько 650 осіб, у тому числі мери міст, що є членами Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, посадові особи міністерств освіти, представники агентств ООН, регіональні та неурядові організації, представники приватного сектору.

В рамках заходу експерти з питань навчання протягом усього життя та фахівці міського сталого розвитку надали результати досліджень та тенденції в цій галузі.

Учасники Конференції мали змогу зустрітися з представниками інших міст-членів Глобальної мережі ЮНЕСКО, співпрацювати та формувати нові партнерські стосунки, які сприятимуть покращанню навчального досвіду.

Тема цьогорічної конференції – «Інклюзія – принцип навчання протягом усього життя та сталого розвитку» – надала учасникам більшого розуміння необхідності забезпечення рівної та доступної освіти, яка має стати інструментом зростання та розвитку громад.

Присутні на конференції отримали можливість виробити розуміння інклюзивного навчання в загальній перспективі освіти впродовж життя, долучитись до напрацювань експертів світового рівня у питаннях визначення державної політики та підходів до планування з метою посилення інклюзії, вивчення досвіду реалізації заходів на місцевому рівні, що впливають на вразливі групи, та впровадження механізмів моніторингу для оцінки прогресу в запровадженні стратегій інклюзивності.

Учасники Міжнародної конференції розглянули проект Стратегії Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються – 2019-2021. Стратегією передбачається створення тематичних кластерів, які відповідають найбільшим сферам інтересів та проблематиці міст-членів мережі, та механізму фінансування від багатьох донорів, за допомогою якого Інститут ЮНЕСКО та його партнери зможуть краще підтримувати міста в їхніх зусиллях щодо сприяння навчанню протягом усього життя.

Наразі виконавчі органи Нікопольської міської ради співпрацюють з координаційною командою ЮНЕСКО щодо планування можливих заходів для залучення громади Нікополя до реалізації Стратегії Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються.

Одним із таких заходів міг би стати щорічний відкритий Всеукраїнський фестиваль формальної та неформальної освіти в місті Нікополі, в рамках якого доцільним було б проведення таких майстер-класів, як: формальна та неформальна освіта для сталого розвитку дій; як і куди зростати українським громадам; технології розвитку критичного мислення дорослих учнів; навчання впродовж життя - прихований скарб тощо.

У Нікополі з 2018 року успішно діє міська цільова програма «Освіта дорослих в м. Нікополі на 2019-2021 роки». Ця програма і передбачає проведення саме таких заходів.

У 2018 році за результатами засідання секторальної ради сектору освіти Національної комісії України у справах ЮНЕСКО два українських міста, Нікополь і Мелітополь, номінувались на здобуття премії ЮНЕСКО «Міста, що навчаються».

Приєднання міста Нікополя до Глобальної мережі Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) – це визнання історичної унікальності міста та сучасного потенціалу його громади; це надання можливості громадським організаціям реалізувати свої ініціативи в рамках міжнародних грантових програм.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!