Завантажте мобільний додаток сайту

Як повідомляв раніше NikopolNews, у Нікополі анонсували акцію на підтримку Віче, яке проходило сьогодні, 8 грудня, у Києві. Захід відбувся. Нікопольці зібралися біля будівлі міської ради.

На місці події був присутній кореспондент NikopolNews .

Нагадаємо, мета зібрання – окреслити так звані «червоні лінії» для президента Володимира Зеленського, який завтра, 9 грудня, зустрінеться у Парижі з російським колегою Володимиром Путіним. Учасники акцій у Києві та інших містах України заявляють про неприпустимість капітуляції в перемовинах з РФ.

На віче у Нікополі сьогодні прийшло дещо менше людей, ніж приходило на подібні акції раніше. Ми нарахували від 30 до 50 осіб. За нашою інформацією, частина містян, які постійно беруть участь у заходах патріотичного спрямування, виїхали до Києва, щоб поповнити ряди учасників Віче у столиці.

На місцевій акції слово брали такі відомі активісти як Тетяна Біла, Андрій Богочаров та інші. Окрім закликів про неприпустимість капітуляції звучали промови про те, що в Україні відбуваються негативні процеси, пов’язані з нападами на україномовних громадян на сході країни. Також підняли тему ринку землі.

На дверях міськради учасники мітингу розмістили плакати з лозунгами: «Ні капітуляції», «Земля не товар». Пізніше молодий хлопець в масці приніс ще один плакат ось такого змісту.

Але плакат провисів недовго. Присутні на заході представники правоохоронців попросили його зняти. Хлопець виконав вимогу, проте плакат не прибрав і позував з ним перед фотокамерами. Правоохоронці теж зробили собі фото «на пам`ять». 

Слід зазначити, що напередодні сьогоднішнього заходу в нікопольському сегменті Фейсбуку розгорнулись справжні баталії з приводу його проведення. Більшість підписників місцевих пабліків сприйняли анонс вкрай негативно і реагували бурхливо. Звучали прокльони, образливі слова і навіть погрози фізичної розправи з тими, хто прийде на віче в Нікополі чи поїде в столицю.

На щастя, захід пройшов спокійно. Проте така агресія в мережах – тривожний сигнал, адже в демократичному суспільстві кожен має право на вільне висловлення думки, на політичні погляди і на мирні зібрання.

NNS - Національна служба новин. Останні події в Україні та світі

×

Поширюючи у соцмережах, ви допомогаєте нам!