Купити квартиру в Дніпрі

У 2023 році пенсії в Україні підвищать ще один раз – хто зможе отримати додаткові виплати

У 2023 році пенсії в Україні підвищать ще один раз - хто зможе отримати додаткові виплати

В Україні  складна економічна ситуація через повномасштабну війну. Однак поки що всі соціальні виплати виплачуються в повному розмірі. Стало відомо, що пенсії в Україні підвищать ще раз – хто може розраховувати на гроші

Під час березневої індексації було перераховано виплати 10,5 млн українських пенсіонерів.

Голова правління Пенсійного фонду України Євген Капінус розповів, кому цьогоріч слід чекати на перерахунок та збільшення пенсій.

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua, повідомляє НСН.

За словами Капінуса, цього року вже було проведено індексацію пенсій та заплановано проведення кількох масових перерахунків пенсій.

У 2023 році пенсії в Україні підвищать ще один раз

У 2023 році пенсії в Україні підвищать ще один раз

Так, від 1 березня на коефіцієнт збільшення 1,197 було проіндексовано пенсії, призначені відповідно до Законів України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ та “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“.

Також збільшено розміри мінімальних пенсій по інвалідності військовослужбовцям та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Крім того, зросли розміри мінімальної пенсії та мінімальних пенсійних виплат пенсіонерам різних вікових категорій, які мають повний страховий стаж.

Загалом, під час березневої індексації було перераховано виплати 10,5 млн українських пенсіонерів, каже очільник Пенсійного фонду.

Кому підвищили виплати:

Від 1 березня було збільшено розміри мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за 2022 рік.

Від 1 квітня в автоматичному режимі, після подання страхувальниками звітності за І квартал 2023 року та надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період, перерахували пенсії пенсіонерам, які продовжують працювати.

Від 1 липня заплановано проведення індексації на 19,7% пенсій, призначених відповідно до Законів України “Про державну службу”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про статус народного депутата України”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”.

Ще новини України: Пенсії і виплати у травні – хто отримає додаткову допомогу

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×