Купити квартиру в Дніпрі

Як закінчити війну? Понад 70% українців не проти пошуку дипломатичних шляхів

Понад 70% українців, відповідаючи на питання, як закінчити війну, висловилися за пошук дипломатичних шляхів. Але терпіти війну, скільки буде потрібно, готові. Такі дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, передає з посиланням на liga.net НСН.

За даними нового дослідження Київського міжнародного інституту соціології, понад 70% українців  не проти пошуку до дипломатичних шляхів для закінчення війни. Також 73% стверджують, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Зазначимо, що з травня 2022 року ситуація не змінюється.

Замовник дослідження – громадська організація Центр стратегічних комунікацій “Форум”. Текст запитання формулював КМІС, – повідомили в інституті

Українці лишаються відкритими до переговорного процесу з Росією. Соціологи нагадали, що у травні 2022 року таких було 59%, а в лютому 2024 року – 72% респондентів погоджувалися з думкою, що Україна має шукати й дипломатичний шлях завершення війни.

Щоправда, треба звернути увагу, що у формулюванні запитання йшла мова просто про такий процес, а не про поступки, — йдеться у повідомленні

Як закінчити війну? Понад 70% українців не проти пошуку дипломатичних шляхів

Водночас з 35% у травні 2022 року до 23% у лютому 2024 року поменшало тих, хто вважає, що Росію перемоги можна лише воєнним шляхом.

У всіх областях України більшість жителів загалом відкриті до “дипломатичного треку” з Росією. Зокрема у центральних регіонах таких — 68%, на півдні — 73%, на сході — 82%, а на заході — 74%.

Як закінчити війну? Понад 70% українців не проти пошуку дипломатичних шляхів

У травні 2022 року 71% респондентів готові були терпіти воєнні дії стільки, скільки буде потрібно, а у грудні 2023 року таких, як і зараз, було 73%.

За даними соціологів, 3% українців готові терпіти війну ще пів року, а 18% — лише декілька місяців. Однак у всіх областях України виразна більшість жителів готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.

Як закінчити війну? Понад 70% українців не проти пошуку дипломатичних шляхів

Станом на початок лютого 2024 року майже 90% українців вірять в перемогу України. Водночас 24% респондентів опитування КМІС вважають, що зараз ситуація на фронті на користь України, 15% – на користь Росії.

Опитування проводилося впродовж 5-10 лютого методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI). Було опитано 1202 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не входили жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України, а також опитування не проводилося з громадянами за кордоном. Максимальна похибка – не більше як 3,2%. За умов війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення.

До речі, раніше ми писали:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×