З 1 квітня програма «Доступні ліки» в Україні  працюватиме по-новому. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення прес-служби Нікопольської міської ради.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, програму «Доступні ліки» з квітня почне адмініструвати Національна служба здоров’я України. Рецепти за програмою лікарі зможуть виписувати виключно в електронній системі охорони здоров’я – за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена у медзакладі.
НСЗУ наразі укладає договори з аптеками міста Нікополя. Електронні рецепти на «Доступні ліки» матимуть право виписувати лікарі «первинки» – КНП «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» НМР – сімейні лікарі, педіатри й терапевти.
Нова система дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Покроково це виглядатиме так.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
  • Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.
  • Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт.
  • Крок 3. Під час виписування електронного рецепту лікар разом з пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.
  • Крок 4. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.
  • Крок 5. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт : ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».
  • Крок 6. За необхідності або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить розділ з призначеннями, зокрема призначенням ліків. В цьому розділі зазначається інформація про виписані ліки та номер електронного рецепта.
  • Крок 7. Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта.
  • Крок 8. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки».
  • Крок 9. Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.

Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.
Отже, для отримання електронного рецепту на одержання ліків за Урядовою програмою «Доступні ліки» треба звернутися до свого сімейного лікаря.

×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори