Для удобства, вы можете скачать и установить на телефон,
мобильное приложение нашего сайта. СКАЧАТЬ

Раніше Nikopolnews повідомляв про те, що делегація з Нікополя планує рушати до Києва, аби відстоювати піл Верховною Радою нову назву для Дніпропетровської області – Січеславську. Наші земляки успішно дісталися столиці та проводять сьогодні, 5 лютого, мітинг у її центрі.

Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сторінці «Громадська підтримка Січеславська ТАК» у Фейсбуці. Тут опубліковано коротенький звіт та фото.

Отже, 5 лютого, у день відкриття нової сесії Верховної Ради мешканці Дніпропетровщини вийшли під стіни Верховної Ради на акцію із вимогою підтримати перейменування Дніпропетровської області на Січеславську

У центрі Києва зібралось більше сотні козаків, активістів, істориків, краєзнавців та просто небайдужих мешканців області, Нікополя та району.  

besplatka

Присутні закликали парламентарів почути голос громадськості та підтримати проект закону №9310-1 щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Натомість не голосувати за законопроект щодо назви регіону Дніпровський.

Вони запевняють, що для Нікопольщини саме таке перейменування згідно декомунізації дуже важливе, оскількі всі п‘ять Січей були в Нікопольському регіоні і така назва дасть поштовх до розвитку історичного туризму і вирішення інфраструктурних проблем нашого краю.

Нагадаємо, голосування відбудеться у червер 7 лютого. Депутати розглянуть два законопроекти. В одному депутат Денисенко пропонує дати області назву Січеславська, в другому президент Пропонує змінити назву на Дніпровска. Варіанту Дніпропетровської немає, адже дана назва підпадає під закон про декомунізацію і буде змінена в будь якому випадку. 

Автор: Администратор
×

Поделившись в соц-сетях,
вы помогаете нам!

Наверх