Кого у Зеленського призначать губернатором Дніпропетровської областю замість Валентина Резниченко? На цю тему розмірковує журналіст видання Depo.Дніпро Олександр Сашук.

Матеріал колеги Nikopolnews публікує без купюр.

Поки точаться суперечки навколо дати інавгурації новообраного президента, на Дніпропетровщині вже гадають, хто ж обійме крісло керівника ДніпроОДА

Вочевидь, вже на початку літа нинішній голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко, що замінив на губернаторському кріслі у 2015 році Ігоря Коломойського, складе свої повноваження. Через це у соцмережах і кулуарах активно обговорюються можливі кандидатури на губернаторське крісло. Звичайно, для будь-якого голови держави було б бажано мати на чолі потужної промислової області зі складною “бізнес-мапою” людину-функціонера, яка б щонайменше не “топила” імідж президентської вертикалі на місцях своїми зв’язками і минулим.

Так склалося, що Дніпропетровщина - рідна область й для новообраного президента Зеленського і для вигодоотримувача групи “Приват”, який, зокрема, має низку потужних бізнесів в регіоні. З великою долею вірогідності можна розраховувати, що на чолі Дніпропетровщини стане щонайменше добре знайома останньому людина. З тих кандидатів, яких найбільше обговорюють, можна назвати Святослава Олійника, бізнесмена Олега Жмуро і нардепа Олександра Дубініна.

Персона Олійника давно відома як у місцевому, так й у київському політикумі. Він почав кар'єру в органах прокуратури, потім зайнявся адвокатською діяльністю. У 2006 і 2007 роках обирався до Верховної Ради за списками партії “Блок Юлії Тимошенко”. Втім, у 2010-му покинув фракцію БЮТ і розпочав власний політпроект - “Україна майбутнього”. Але ця партія двічі не подолала прохідний до парламенту барь’єр. У 2014 році голова ДніпроОДА Ігор Коломойський призначив Святослава Олійника своїм заступником, а невдовзі після приходу команди губернатора Резніченка Олійник обирається депутатом (партія “Відродження”) Дніпропетровської облради і згодом стає першим заступником її голови.

Тепер після президентських виборів Олійника пророчать або на губернаторське крісло, або на посаду голови Дніпропетровської облради. Подейкують, що у найближчий час може навіть постати питання передчасного переобрання діючого голови ради, “порошенківця” Гліба Пригунова.

Що стосується Олега Жмуро, то він, як то кажуть, - “темна конячка”. Згідно з поодинокими згадуваннями про нього у мережі стає ясно, що він - непублічний бізнесмен, одне з фото якого оприлюднене на сайті Дніпропетровської єврейської громади.

Згідно з даними системи Youcontrol, Олег Валентинович Жмуро був засновником і керівником кількох підприємств у різних сферах діяльності - від оренди нерухомості до торгівлі автомобільними запчастинами. У 2006-2010 роки Жмуро був депутатом Дніпропетровської облради від лазаренківської “Громади”. З огляду на це, Жмуро - така собі “нейтральна” кандидатура для команди екс-губернатора Коломойського.

 Щодо кандидатури позафракційного нардепа Олександра Дубініна, то він має досвід і у політиці, і у бізнесі. У 2010 році він пройшов до Дніпропетровської облради від партії “Україна майбутнього”. У діючий склад Верховної Ради Дубінін обирався від округу №30, розташованого у Дніпропетровській області за висуванням “Блока Петра Порошенка”. Але в 2015 році покинув фракцію БПП, і згодом увійшов у політраду партії “Укроп”. Є діючим головою правління ПАТ “Дніпроазот” (м. Кам’янське, Дніпропетровська область), який входить у коло бізнес-інтересів Ігоря Коломойського.

Так чи інакше, за умов непередбачуваності найгучніших призначень нового президента Зеленського на провідні пости в державі, слід тільки здогадуватися про персоналії, що претендують на посаду очільника ДніпроОДА.

Тож, невдовзі прем’єр-міністр подасть на розгляд Кабінету міністрів кандидатуру дніпропетровського губернатора, а потім вона має бути затверджена президентом Зеленським. Чекати залишилося недовго, а новому голові ОДА, хто б ним не став, як вже заведено, доведеться бути “медіатором” між інтересами політичних і бізнесових великоваговиків.

Для зручності завантажте на телефон мобільний додаток сайту. завантажити
Автор: Администратор
×

Поширюючи у соцмережах,
ви допомогаєте нам!

Догори