Купити квартиру в Дніпрі

Що зміниться для військовозобов’язаних жінок-медиків з 1 жовтня – відповідь МОЗ

Що зміниться для військовозобов’язаних жінок-медиків з 1 жовтня, пояснили у МОЗ. Роз’яснення на офіційному сайті міністерства з’явилося сьогодні, 26 вересня, передає НСН.

Жінок медиків та фармацевтів стурбували заяви, що з 1 жовтня вони обовʼязково мають стати на військовий облік та будуть обмежені у виїзді за кордон. МОЗ відповідає на головні питання.

Хто з жінок має стати на військовий облік

Всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за відповідними спеціальностями мають перебувати на військовому обліку.

Йдеться про такі спеціальності:

  • лікар,
  • стоматолог,
  • акушерка,
  • сестра медична,
  • фармацевт та провізор,
  • наукова співробітниця,
  • керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо

У МОЗ підкреслюють, що ця норма не нова та діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

А від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичні або фармацевтичні спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Що зміниться для військовозобов’язаних жінок-медиків з 1 жовтня?

На жаль, понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала не досконало, через що частина медиків в ньому не враховані, – зазначають у МОЗ

Тому з 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для  узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі.

Аби стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки – до 31 грудня 2026 року. Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих 3 років (до 31.12.2026).

Що буде з працевлаштуванням?

До 31 грудня 2026 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка. Однак під час прийняття на роботу жінку мають попереджати, що підприємство буде зобовʼязане повідомити про неї Територіальний центр комплектування.

Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

Чи зможуть військовозобов’язані жінки-медики виїжджати за кордон?

Що зміниться для військовозобов’язаних жінок-медиків з 1 жовтня – відповідь МОЗ

Жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон. Починаючи з 1 жовтня 2023 року жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок – не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Ще новини України: Не мобілізація – у ЗСУ прокоментували закон про військовий облік жінок

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×