Україна

Війна в Україні 28 березня: оперативна інформація від Генштабу ЗСУ

277367705 282328380746914 9016386154861698701 n

Повномасштабна війна в Україні 28 березня триває тридцять третю добу. Оперативну інформацію про стан справ на фронті станом на ранок і на кінець минулої доби NNS надає, посилаючись на Генштаб ЗСУ.

 • Угруповання сил оборони продовжує ведення оборонної операції на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.
 • Тривають оборонні бої в районах населених пунктів Топольське, Кам’янка, Суха Кам’янка.
 • Угруповання наших військ ефективно стримують просування противника у напрямках населених пунктів Гуляйполе та Запоріжжя.
 • На Авдіївському напрямку українські воїни відбивають штурмові дії окупантів в районі населеного пункту Верхньоторецьке.
 • На Волинському та Сіверському напрямках продовжується ведення оборонних операцій, виконання інших завдань у визначених операційних районах. Обстановка контрольована, суттєвих змін не зазнала.
 • Угруповання сил і засобів оборони міста Києва стримує противника, який намагається прорвати оборону з північного заходу та сходу з метою взяття під контроль ключових автошляхів та населених пунктів.
 • На півдні основні зусилля Сил оборони зосереджуються на організації оборонних заходів міст Кривий Ріг, Запоріжжя та Миколаєва, утриманні визначених ділянок морського узбережжя, охороні та обороні об’єктів критичної інфраструктури. У визначених районах триває проведення стабілізаційної операції та виконання завдань територіальної оборони.
 • На Донецькому та Луганському напрямках угрупованням Об’єднаних сил за добу відбито 5 атак ворога. Українськими воїнами знищено 2 танки, бойову машину  піхоти та один автомобіль. Також противник мав втрати у живій силі. Дані по кількості уточнюються.
 • Угрупованням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу було знищено 4 літаки, 1 вертоліт, 2 БПЛА різних типів та 2 крилаті ракети. Авіація Повітряних Сил, також була задіяна для нанесення ударів по визначених наземних цілях та об’єктах  окупантів.

277347892 282330317413387 6734734360363958039 n

Ситуація станом на кінець минулої доби

З метою продовження ведення повномасштабної збройної агресії проти України противник продовжував переміщувати додаткові підрозділи зі складу тихоокеанського флоту та західного військового округу. Водночас, відзначалося значне зниження інтенсивності перевезень з глибини території російської федерації.

 • На Волинському напрямку залишалася високою імовірність залучення збройних сил республіки білорусь до агресії проти України. Продовжувалося ведення повітряної розвідки на напрямках Ковель, Вараш, Сарни. Фіксувалося підвезення автомобільним транспортом до району населеного пункту Калинковичі ракет до ОТРК “Искандер-М”.
 • На Поліському напрямку противник активних наступальних дій не проводив. Продовжувалося перегрупування окремих підрозділів зі складу Східного військового округу. Підрозділи, що зазнали суттєвих втрат в ході ведення наступальних дій, зазвичай відводяться на територію білорусі для відновлення боєздатності. Так, відзначалося виведення з території Київської області на територію республіки білорусь до 2-х БТГр зі складу 106-ї повітряно-десантної дивізії.

277299037 282330344080051 1090615641346913044 n

Окупанти продовжували ракетні та авіаційні удари по важливих об’єктах військової інфраструктури та передових позиціях з метою нанесення втрат та виснаження особового складу.

 • На Сіверському напрямку противник наступальних дій не проводив. Зосередив зусилля на закріпленні та утриманні раніше зайнятих рубежів.
 • На Слобожанському напрямку ворог відмовився від наступальних дій в районі міста Суми, намагався здійснити перегрупування та відведення підрозділів на інші напрямки. Так, одна з БТГр зі складу 1-ї танкової армії ворога, що була задіяна у бойових діях, в повному обсязі виведена з України на територію російської федерації.
 • Окупанти продовжували завдавати ударів по об’єктах інфраструктури міста Харкова. У напрямку на місто Ізюм намагалися вести наступальні дії.
 • На Донецькому напрямку противник основні зусилля зосереджував на взятті під контроль населених пунктів Попасна, Рубіжне та виході в район Новотроїцького, а також захопленні міста Маріуполь, успіху не мав.
 • Ворог здійснював артилерійські та мінометні обстріли населених пунктів Торецьке, Світлодарськ, Троїцьке, Піски.
 • Основною метою окупантів залишається здійснення виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.
 • На Таврійському напрямку підрозділи росгвардії на тимчасово зайнятих територіях у Херсонській області продовжували проводити фільтраційні заходи.
 • На Південнобузькому напрямку положення та дії противника залишалися без суттєвих змін.

Збройні Сили України продовжують завдавати значних втрат ворогу. За наявною інформацією, протягом останніх п’яти діб до військових гарнізонів Нижегородської області привезено близько 600 тіл загиблих на території України військовослужбовців, більшість з яких проходили службу у 47-й танковій дивізії 1-ї танкової армії Західного військового округу.

Війна в Україні 28 березня: оперативна інформація від Генштабу ЗСУ

Війна в Україні 27 березня: оперативна інформація від Генштабу ЗСУ

Війна в Україні 26 березня: оперативна інформація від Генштабу ЗСУ

Війна в Україні 25 березня: оперативна інформація від Генштабу ЗСУ

 

 

To Top