Купити квартиру в Дніпрі

У ЗМІ назвали тариф на світло з 1 червня

У ЗМІ назвали тариф на світло з 1 червня – підвищиться не для всіх

ОНОВЛЕНО, У ЗМІ назвали тариф на світло з 1 червня. Інформацію з посиланням на власне джерело в Уряді надало РБК-Україна. А згодом стало відомо, який тариф дійсно затвердив Уряд.

У ЗМІ назвали тариф на світло з 1 червня

Увага! Таким був один із варіантів проєкту рішення, нижче – офіційна інформація щодо остаточного рішення.

 

З 1 червня формулу оплати населенням послуги за електроенергію  змінено і тариф при споживанні понад 100 кВт зросте на 80%. Рішення Кабміну з цього питання планується ухвалити 30 травня.

Про це РБК-Україна сказало поінформоване джерело, передають Новини України – НСН.

З 1 червня за споживання до 100 кВт тариф планується залишити колишнім – 2,64 гривень/кВт-год, на все, що більше буде новий тариф – 4,8 гривень/кВт-год, – сказав співрозмовник видання

Він додав, що проект рішення вже є, і його планують затвердити завтра на засіданні Кабміну.

Таким чином, при споживанні 100 кВт на місяць сума за електроенергію у платіжці не зміниться та становитиме 2.64 грн.

Якщо споживання буде 200 кВт, то сума збільшиться до 744 гривень (при чинному тарифі – 528 гривень). При споживанні 300 кВт платіж буде 1224 гривень (при чинному тарифі – 792 гривень)

Під час підготовки рішення розглядалися різні варіанти. У тому числі підвищення тарифу до 3,96 грн/кВт-год.

Який тариф на світло з 1 червня врешті затвердив Уряд

Офіційна інформація, оприлюднена пізніше, дещо відрізняється від тієї, яку публікували ЗМІ. Відомо, що плани влади мінялися декілька разів. Кабмін довго не міг дійти згоди щодо того, яким має бути тариф.

Врешті кабінет Міністрів України на засіданні 31 травня схвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, згідно з яким встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Глущенко за підсумками засідання.

А що з електроопаленням і нічним тарифом?

Для власників електроопалення передбачені пільги.

Протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць).

При цьому «нічний тариф» (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

 Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси, – сказав Герман Галущенко

Якби росія систематично не руйнувала енергетичну інфраструктуру України, додав він, то тарифи поки що залишились би незмінними.

Міністр зазначив, що в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт*год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

 Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто дійсно її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави – адресні субсидії, – наголосив міністр енергетики.

За  середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт*год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.

Ще новини України: Відключення електроенергії влітку – кого відключатимуть в першу чергу і чому хочуть підвищити тарифи на світло

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×