Купити квартиру в Дніпрі

В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю, сигарет і пального за готівку

продаж алкоголю

В Офісі президента розглядають заборону на продаж алкоголю, сигарет та інших підакцизних товарів за готівку.

Про це розповів заступник голови ОП та куратор податкової реформи Ростислав Шурма під час брифінгу, передає НСН.

Він пояснив, що акцизний податок може стати одним із компенсаторів для майбутньої податкової реформи, яку просуває Офіс президента.

“Ми розглядаємо підвищення оподаткування шкідливого споживання. Це тютюн, алкоголь і викопне паливо. В межах реформи ми будемо приводити ставки податків до середньоєвропейських рівнів”, сказав Шурма.

Продаж алкоголю і сигарет за готівку пропонують заборонити

В Україні хочуть заборонити продаж алкоголю, сигарет і пального за готівку

Він додав, що підвищення акцизів відбуватиметься в комплексі з покращенням адміністрування податків, адже, за його словами, частка нелегального обігу тютюнових виробів досягає 30%, а для лікеро-горілчаної продукції ця цифра може бути ще вищою. Так, в Україні планують запровадити електронний акциз.

“Ми плануємо дві фундаментальних зміни. Перше – це електронний акциз. Не допотопні акцизні марки, які клеються на пачки, а унікальний QR-код. Другий концепт – щоб вся ця система запрацювала, це переведення розрахунків за підакцизні товари виключно в безготівковій формат, тобто в оплату картою”, додав Шурма.

Як приклад він навів ситуацію з дефіцитом пального на початку повномасштабної війни, коли АЗС перевели споживачів на карткові оплати і оплату через застосунки. За його словами це “дозволило повністю обілити обіг палива, і те саме, я впевнений, відбудеться з тютюном і алкоголем”.

Шурма уточнив, що ідея ще обговорюється і рішення поки не ухвалено.

Джерело: ТСН

В Україні змінюють правила продажу продуктів – які нововведення

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×