Купити квартиру в Дніпрі

Допомога при народженні дитини та “пакунок малюка” у 2023 році – як отримати

При народженні дитини кожна сім’я може отримати “пакунок малюка” і грошову допомогу від держави. НСН розповідає, як це зробити.

Як отримати грошову допомогу при народженні дитини

Допомогу оформлюють на одного з батьків або опікунів, з яким постійно проживає малюк.

Для оформлення допомоги онлайн потрібно:

 1. Зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики.
 2. Заповніть онлайн-форму на отримання послуги та накладіть електронний підпис.
 3. Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту.
 4. Не пізніше ніж наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту вам призначать допомогу (у разі правильно заповненої форми).

Також можна скористатися послугою “єМалятко” на порталі Дія.

Допомога при народженні дитини та "пакунок малюка" у 2023 році - як отримати

Для оформлення допомоги офлайн потрібно:

 1. До органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання необхідно подати такі документи:
 •  заяву одного з батьків,
 •  свідоцтво про народження дитини,
 •  особовий банківський рахунок для соціальних виплат,
 • опікунам – рішення суду про встановлення опіки,
 •  документи, що засвідчують народження дитини ( у разі народження дитини за межами України).
 1. Зверніть увагу, що термін розгляду документів, поданих у паперовій формі, становить 10 днів.

Наразі розмір допомоги при народженні дитини складає 41280 гривень. Одноразово допомога виплачується в сумі 10320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн на місяць.

Як отримати “пакунок малюка”

“Пакунок малюка” можна отримати або у натуральній, або у грошовій  формі.

Отримання “пакунку малюка” в натуральній формі

Одноразова натуральна допомога “пакунок малюка” видається закладом охорони здоров’я при народженні дитини. У разі відсутності “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я, або народження дитини за межами України чи на тимчасово окупованій території України, або народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я видається відповідним структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем проживання / перебування отримувача.

У разі неотримання “пакунка малюка” у закладі охорони здоров’я, заява на його отримання подається отримувачем не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня народження дитини, а у разі народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я – протягом року з дня народження дитини.

До заяви додаються копії (фотокопії) таких документів:

 • свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження дитини, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України – копії виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.
 • документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.

Допомога при народженні дитини та "пакунок малюка" у 2023 році - як отримати

Отримання грошової компенсації вартості “пакунка малюка”

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. Отримувач може звернутися за грошовою компенсацією:

 • шляхом надсилання заяви та документів поштою до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення
 • під час надання йому комплексної послуги “єМалятко”.

До заяви, зокрема, додається копія свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, – копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, разом з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально.

Для призначення грошової компенсації під час надання послуги “єМалятко” отримувач надає необхідні для отримання такої компенсації відомості із зазначенням бажання отримати грошову компенсацію, повідомляє про відмову матері / батька, інших родичів, усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, патронатних вихователів дитини від отримання одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” та зазначає спеціальний рахунок.

Зверніть увагу, якщо дитина народилась на тимчасово непідконтрольній українській владі території ознайомтесь із роз’ясненнями Мінюсту за посиланням.

Джерело

Як зареєструвати новонародженого українця за кордоном – Мінреінтеграції

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×