Купити квартиру в Дніпрі

З 18 травня зміняться повноваження поліції: що прописано у новому законі про мобілізацію

З 18 травня зміняться повноваження поліції: що прописано у новому законі про мобілізацію

З 18 травня зміняться не тільки повноваження ТЦК та СП, але й повноваження поліції. Відповідні зміни прописані у новому законі про мобілізацію, який вступить у силу саме у вказаний день.

Новини України – НСН розповідають про нововведення з посиланням на Судово-Юридичну газету.

З 18 травня зміняться повноваження поліції

Які нові повноваження отримають правоохоронці.

Одним із нових повноважень буде перевірка в особи військового квитка.

У тексті закону зазначається, що чоловіки 18-60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його на вимогу не лише ТЦК, але й поліцейських. Також аналогічні повноваження мають прикордонники у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску.

Також працівники поліції, крім військово-облікового документа, можуть вимагати показати документ, який посвідчує особу. Особа повинна пред’явити військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, «у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах».

Перевірку документів представники ТЦК або поліції матимуть право фіксувати на фото або відео. Також вони можуть використовувати програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг». Тож поліцейські також зможуть перевірити через цей реєстр, чи стоїть особа на військовому обліку та чи направлялася їй повістка. Дату та статус вручення повістки буде відображено в «Оберезі», як раніше пояснювали у Міністерстві оборони. Відповідно поліцейський також буде бачити в Реєстрі за їх наявності дані про місце реєстрації особи та місце її роботи.

Також вносяться зміни стосовно формування інформаційних ресурсів поліцією. Передбачається, що поліція засобами інформаційно-комунікаційної системи наповнює та підтримує в актуальному стані реєстри та бази даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС стосовно осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, провадження у справах за якими здійснюється ТЦК.

Поліцейські, згідно з новим законом, матимуть право затримувати та доставляти осіб до ТЦК. За зверненням ТЦК, органів СБУ або розвідувальних органів поліція братиме участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК, а також здійснює адміністративне затримання та доставлення до цих центрів та органів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (тобто, порушення правил військового обліку та мобілізації).

Ще новини України: Електронний кабінет військовозобов’язаних – коли запрацює, навіщо потрібний

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×