Купити квартиру в Дніпрі

Загальна мобілізація – чи може ТЦК виписати штраф без суду: пояснення юриста

Загальна мобілізація чи може ТЦК виписати штраф без суду

За порушення закону про мобілізації на військовозобов’язаних чоловіків чекає покарання у вигляді штрафу або навіть позбавлення волі. Чи може ТЦК виписати штраф самостійно

Про те, чи може ТЦК самостійно накладати штрафи, розповідає НСН із посиланням на публікацію адвокатського бюро “Пані в законі” у You Tube.

Чи має право ТЦК виписувати штрафи

“До нас звернулися із питанням про те, чи має право ТЦК виписувати штрафи, адже це не суд? Але насправді військкомати мають право розглядати адміністративні порушення, складати протокол і навіть виносити постанову про накладення штрафу самостійно без суду”, – каже адвокат Кристина Очкур.

При цьому юрист пояснює, що саме тому історія з електронними реєстрами, а також норми у новому законопроекті про мобілізацію, де говориться про те, що ТЦК зможе накладати арешт на майно людини, яка порушила законодавство про мобілізацію, має приховану загрозу.

Загальна мобілізація – чи може ТЦК виписати штраф без суду: пояснення юристаЗагальна мобілізація чи може ТЦК виписати штраф без суду пояснення юриста

“Річ у тім, що арешт накладатиме суд, а саме порушення та постанову про притягнення до відповідальності ТЦК робитиме самостійно. Тобто вони вас притягнуть до відповідальності, а тоді подадуть у суд заяву про те, що треба арештувати ваше майно. Норма про це поки не діє, бо законопроект ухвалили тільки у першому читанні. Залишилось ще одне читання і підпис президента”, – додає Очкур

Разом із цим, норма про те, що ТЦК можуть виносити постанови про адміністративні правопорушення, діє згідно із чинним законодавством.

Додамо, що порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 до 17 000 грн).

Зазначимо також, що людина, щодо якої складена постанова, має право оскаржити її в суді. Строк оскарження – 10 днів. Якщо протягом 15 днів громадянин не сплатив штраф та не оскаржив постанову у суді – постанова передається до виконавчої служби. Тоді з громадянина стягується штраф, але вже у подвійному розмірі. Також доведеться заплатити виконавчий збір.

Ще новини України: Як перевірити, чи розшукує вас ТЦК: покрокова інструкція від юриста

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×