Купити квартиру в Дніпрі

Як перевірити, чи розшукує вас ТЦК: покрокова інструкція від юриста

чи розшукує вас ТЦК

У деяких ситуаціях військовозобов’язаний може потрапити до бази розшуку ТЦК. Інколи працівники ТЦК або поліції спекулюють цим, запевняючи громадян, що вони вже знаходяться в розшуку. Про це повідомила адвокат Кристина Очкур, передає НСН.

Як перевірити, чи розшукує вас ТЦК

“Зараз багато чоловіків говорять про те, що їх начебто внесли у базу розшуку від ТЦК. Про це їх повідомив дільничий чи ще хтось інший. Давайте розбиратися, коли і як заповнюють цю базу. Адже навіть війна не є причиною для маніпуляцій почуттями громадян та необізнаністю у деяких питаннях, щоб змусити їх до явки у військкомат. Це не припустимо зі сторони держави”, — підкреслила Очкур.

За словами юриста, поняття розшуку застосовують тільки до тих людей, які вчинили кримінальне правопорушення. При цьому порушення правил військово обліку — це стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

“Це не кримінальне правопорушення. Тобто у вас має бути порушення статті 335 чи 337 Кримінального кодексу. Це статті, які говорять про ухилення від мобілізації. І у такому випадку проти вас має бути відкрите кримінальне провадження”, — зазначила Очкур.

Вона пояснила що у цьому разі військовозобов’язаний буде вважатись підозрюваним. Однак у розшук його можна оголосити лише за ухвалою суду або постановою слідчого чи прокурора.

Юрист підкреслила, що перевірити цей момент можна на сервісі МВС. Там можна подивитись, які бувають підстави для розшуку, якщо особа в ньому перебуває, і який саме орган розшукує.

За її словами, якщо дільничий стверджує, що військовозобов’язаний вже у базі розшуку, то він має назвати номер кримінального провадження чи дати посилання на постанову про розшук цієї особи.

“Хочу вам одразу сказати, що якщо вам запхали повістку у двері, а потім розказують про те, що ви у розшуку, то нестрашно. Але якщо ви пройшли ВЛК, наприклад, отримували мобілізаційне відрядження на відправку і не з’явились, тоді вас дійсно можуть внести у базу і це реальний розшук, а не той, яким вас лякають”, — зазначила Очкур.

Раніше ми писали: Хто вважається ухилянтом: є декілька факторів – пояснення адвоката

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×