Купити квартиру в Дніпрі

Україна започатковує угруповання протимінних сил у Чорному морі – Міноборони

Україна поклала початок створенню угруповання протимінних сил у Чорному морі. Кабмін схвалив постанову, яка надасть змогу залучити кошти для реалізації проєкту щодо постачання й обслуговування двох протимінних кораблів

Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства оборони України, передає НСН.

Йдеться про два кораблі класу “Sandown”, які 2022 року були виведені з британського флоту та отримали назви “Черкаси” та “Чернігів”. Їх вже залучали до багатонаціональних навчань під українським прапором.

“Договір про поставку уклали Міністерство оборони України та Міністерство оборони Великої Британії. У 2023 році Міноборони України уклало угоду з британським підприємством, яке має великий досвід в обслуговуванні кораблів ВМС Великої Британії. За модернізацію, технічне обслуговування, забезпечення обладнанням та запчастинами двох кораблів шукачів-мін Україна сплачуватиме кошти відповідно до кредитних угод, умови яких затверджено у Постанові”, – сказано в повідомленні.

Україна започатковує угруповання протимінних сил у Чорному морі

Україна започатковує угруповання протимінних сил у Чорному морі

Командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа наголосив, що ці кораблі критично необхідні Україні для розмінування акваторії Чорного моря після завершення повномасштабної війни, адже це сучасні протимінні кораблі такого класу.

За оцінками експертів України та НАТО, операція з усунення мінної небезпеки у Чорному морі триватиме від 3 до 5 років, а рекомендованих морських шляхів та місць стоянки суден – до 6 місяців. Без таких кораблів це може тривати набагато довше.

7b4ea11bd6ba51ba031c3910c61379613571ef3b

Зазначимо, що зараз ці два кораблі не можуть прибути в українські територіальні води, бо Туреччина не дозволить двом мінним тральщикам пройти транзитом через свої води на шляху до Чорного моря. Такий прохід був би порушенням Конвенції Монтре 1936 року, яка забороняє проходження протоками Босфор і Дарданелли кораблів воюючих країн.

Через це екіпажі “Черкас” та “Чернігова” зараз проходять підготовку у складі протимінних сил. Військовослужбовці опановують застосування протимінної зброї, тактичні прийоми та способи розмінування акваторій за стандартами НАТО.

a3c480d24f9311be3b0781eedc1f05e36e3db52a

В Міноборони повідомили, що команди завершили перший етап підготовки протимінних кораблів та за результатами атестації фахівців НАТО під час навчань Joint Warrior 23-II отримали позитивні оцінки. Надалі військовослужбовці проходитимуть інтенсивну підготовку кораблів до дій у будь-яких умовах – як одиночно, так і у складі з’єднання. Цього року “Черкаси” і “Чернігів” братимуть участь у трьох міжнародних навчаннях.

“Укладання відповідних договорів критично важливе. Це започаткує формування морського протимінного угруповання у Чорному морі та дозволить уникнути іміджевих втрат для України в очах стратегічного партнера. Адже саме Велика Британія ініціювала створення Міжнародної коаліції країн із відновлення спроможностей наших Військово-морських сил”, – додав заступник міністра оборони Юрій Джигир.

Ще новини України: Спецоперація «Цитадель»: ССО підірвали важливий об’єкт РФ у Чорному морі

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×