Купити квартиру в Дніпрі

Чи можуть за борги забрати авто чи квартиру під час війни – що відомо

Чи можуть за борги забрати авто чи квартиру під час війни – що відомо

У Міністерстві юстиції розповіли, чи можуть за борги забрати авто чи квартиру у період воєнного стану

У боржників в Україні можуть забрати авто чи квартиру під час війни. Державна виконавча служба продовжує свою роботу

Про це повідомив Андрій Гайченко, заступник міністра юстиції України з питань виконавчої служби, розповідає НСН з посиланням на РБК-Україна.

“Що стосується автомобілів та нерухомості, ми на загальних підставах… здійснюємо”, – сказав він, відповідаючи на питання щодо конфіскації автомобілів та квартир.

Гайченко розповів, що є деякі виключення по військовослужбовцям, по сплаті комунальних послуг.

Чи можуть за борги забрати авто чи квартиру під час війни

Чи можуть за борги забрати авто чи квартиру під час війни

“Якщо це є звичайні борги, або якщо людина накопичила стільки несплачених адмінштрафів, що для цього потрібно машину або квартиру, так, ми це можемо зробити, і ми це робимо”, – повідомив заступник міністра юстиції.

Водночас, за його словами, під час війни в Україні пом’якшили законодавство щодо боржників, дозволивши витрачати з арештованих рахунків 13 тисяч гривень на місяць.

Гайченко повідомив, що зараз в Україні приблизно 2,5 млн боржників.

“На сьогодні у нас стало, і так було і до війни, у нас плюс-мінус 2,2-2,5 млн одночасних виконавчих проваджень”, – сказав він та додав, що одні погашають свої борги, хтось новий додається.

Нова ініціатива уряду

Як відомо, Кабінет міністрів вніс до Верховної ради законопроект щодо цифровізації виконавчого провадження, яким пропонується закрити лазівки для боржників.

Законопроектом пропонується накладати арешт на депозити. Банківські установи на вимогу судового виконавця повинні не продовжувати депозитні договори, сповіщаючи виконавця про суму депозиту, а потім накладати арешт та передавати їх у рахунок погашення боргу.

У разі наявності відомостей про власника транспортного засобу в Єдиному реєстрі боржників територіальні органи МВС будуть відмовляти у вчиненні реєстраційної дії. Ця норма існувала і раніше, але зараз удосконалена.

Ще новини України: В Україні хочуть повернути нульове розмитнення авто – що відомо

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×