Купити квартиру в Дніпрі

В Україні почали скасовувати довідки ВЛК про непридатність: таких випадків вже 1200

В Україні почали скасовувати довідки ВЛК про непридатність до військової служби: таких випадків вже 1200. Також стартували масштабні перевірки справ про інвалідність. Про це розповів в інтерв’ю Цензор.НЕТ начальник Головного слідчого управління поліції Максим Цуцкірідзе, передає НСН.

Крім того правоохоронець розповів, де найбільше розслідується справ по ухиленню від мобілізації.

В Україні почали скасовувати довідки ВЛК про непридатність

За словами Цуцкірідзе , якщо говорити про ВЛК, то зараз правоохоронцями проводиться “колосальна робота” з перевірки раніше наданих довідок.

Тому що це теж треба перевіряти. Ми вилучили 45 тисяч медичних справ, які зараз підуть на ретельні перевірки спільно з ВЛК областей і МСЕК уже найвищому рівні. І вже є навіть напрацювання по скасуванню виданих раніше документів. Тільки в результаті наших запитів центральною ВЛК та ВЛК в регіонах 7,5 тисяч довідок про непридатність залишено в силі, а 1200 скасовано, — сказав Цуцкірідзе

Він також розповів,  що правоохоронці направили до МСЕК 21 тисячу медико-експертних справ про встановлення інвалідності. 6,3 тисячі з них були визнані сумнівними, їх направили на ще один розгляд.

Цуцкірідзе М.С

Максим Цуцкірідзе

Де найбільше розслідується справ по ухиленню від мобілізації

За словами Цуцкірідзе, минулого року Нацполіція оголосила посадовцям ТЦК, ВЛК, МСЕК та їхнім спільникам 63 підозри. Він додав, що до кримінальної відповідальності притягуються, як рядові працівники, які за свої “послуги” отримували по декілька тисяч доларів, так і керівники цих установ різного рівня, тобто начальники ТЦК і голови ВЛК. Вони на таких “оборудках” заробляли десятки, а то і сотні тисяч доларів.

Наприклад, на Волині слідчі задокументували 11 епізодів трьох учасників ОЗГ, до якої входив член ВЛК при одному з ТЦК області. Вони підробляли документи для незаконного перетину кордону та таким чином “заробили” близько 30 тисяч доларів, — сказав Цуцкірідзе

Станом на зараз працівники Національної поліції розслідують близько 9400 кримінальних проваджень за фактом ухилення від мобілізації, а до суду вже направили 2600 обвинувальних актів.

За словами Цуцкірідзе, найбільша кількість кримінальних проваджень по ухиленню від мобілізації розслідується у прикордонних областях — Закарпатській, Львівській, Чернівецькій і Одеській.

Ще новини України: Коли ухвалять новий закон про мобілізацію і чи дозволить він офіційний відкуп від армії  – відповіли у «Слузі Народу»

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×