Купити квартиру в Дніпрі

В ISW пояснили, як Росія намагається використати африканських лідерів

В Інституті вивчення війни пояснили, як Москва намагається використати африканських лідерів.

Кремль, швидше за все, використовує пропозиції африканських лідерів для своїх інформаційних операцій, щоб уповільнити допомогу Заходу для України. Москва може використовувати ситуацію для зміцнення зв’язків з Африкою.

У своєму звіті аналітики нагадують, що делегація сімох африканських держав зустрілася з президентом Росії Володимиром Путіним у Санкт-Петербурзі 17 червня, після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським 16 червня, щоб запропонувати «загальний мирний план, орієнтований на відновлення міжнародної торгівлі», передає НСН.

На зустрічі з делегацією Путін заявив, що Кремль вітає «збалансований» підхід африканських держав до вирішення війни в Україні.

Президент Коморських островів і нинішній голова Африканського союзу Азалі Ассумані під час зустрічі з Путіним використовував мову, схожу на улюблену Кремлем риторику «русского міра» щодо війни в Україні, заявивши, що стабільність у Східній Європі, Африці та світі залежить від «братерських стосунків» між сусідніми слов’янськими «дружніми народами».

Ассумані також підкреслив, що мир в Україні важливий для забезпечення міжнародної продовольчої та енергетичної безпеки. На думку експертів, коментарі Ассумані та включення до мирного плану гарантій відвантаження зерна свідчать про те, що держави, які беруть участь у цій пропозиції, вважають подолання економічних наслідків війни в Україні своїм першочерговим завданням.

«Делегація, ймовірно, прагне збалансувати Україну і Росію, щоб зберегти давні двосторонні відносини з Росією, не пов’язуючи себе дипломатично з війною, розв’язаною Кремлем», ідеться в звіті.

Також фахівці додають, що Кремль, ймовірно, скористається цією пропозицією для просування російських інформаційних операцій, спрямованих на уповільнення західної допомоги Україні у сфері безпеки, і не продемонстрував жодного наміру брати участь у будь-якому мирному процесі.

ISW вже оцінював, що Кремль регулярно сигналізує про фальшиву готовність вести переговори про врегулювання війни, щоб спонукати Захід до поступок і відмовити західних лідерів від подальшої підтримки України.

У звіті зазначають, що раніше Кремль активізував ці зусилля, щоб створити умови для свого наступу взимку-навесні 2023 року, і, ймовірно, посилить цю інформаційну операцію, намагаючись послабити підтримку України з боку Заходу під час контрнаступальних операцій.

Кремль уже використав такий же «розпливчастий мирний план», представлений Китаєм навесні 2023 року. І спробував використати заявлену китайську зацікавленість у переговорах щодо врегулювання війни в Україні для досягнення бажаних тісніших зв’язків з Китаєм.

На цей раз Кремль, ймовірно, використає інформаційну роботу з африканськими державами, щоб досягти посиленої двосторонньої та багатосторонньої взаємодії.

Ще новини України та світу: Запорізька АЕС стане наступною ціллю російських окупантів – Зеленський

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×