Купити квартиру в Дніпрі

Новий мовний скандал в Одесі – у місцевій пекарні відмовились обслуговувати українською (відео)

В Одесі спалахнув черговий мовний скандал. У місцевій пекарні відмовлялися обслуговувати клієнтку українською мовою, та й ще у закладі лунала російська музика.

Про це повідомив громадський діяч Дем’ян Ганул у себе на сторінці у Facebook, передає НСН.

Мовний скандал в Одесі – деталі

В Одесі клієнтка зайшла у приміщення пекарні й хотіла зняти на відео те, що там грає російська музика. Така поведінка обурила працівницю закладу, вода заборонила дівчині фільмувати.

Між жінками виникла словесна перепалка. Клієнтка попросила обслуговувати її українською, адже в країні діє мовний закон, який зобов’язує надавати послуги клієнтам державною мовою.

Дівчина наголосила, що не розуміє, що їй говорить працівниця російською й повторно зробила зауваження про порушення мовного закону.

У свій захист продавчиня говорила, що живе у вільній країні і розмовляє зручною для неї мовою. Але відповідно до законів України, у приватних розмовах кожна людина має право та можливість говорити будь-якою мовою. А от на робочому місці потрібно говорити українською.

Порушницю змусили перепросити

Невдовзі у мережі з’явилося відео з тією самою працівницею пекарні. У ролику вона перепрошувала за те, що відмовлялася обслуговувати дівчину українською мовою.

“Сьогодні зранку товариш з Києва мені скинув відео конфлікту, я оперативно встановив заклад та завітав в гості. Після проведення бесіди щодо законодавства України, та коротенького уроку з української мови, продавчиня попросила вибачення та пообіцяла, що таке більше не повториться”, зазначив Ганул.

При цьому він наголосив, що у закладі все українською, вивіска, меню, реклама, а тепер і персонал.

“Люди мають зрозуміти, що українська мова – це атрибут держави на рівні з гербом та прапором. За ці символи люди віддають життя”, додав Дем’ян.

Також він прикріпив відео конфлікту та слова вибачення працівниці пекарні.

Під постом активіста у Facebook люди залишають обурливі коментарі. Дехто зазначає, що вибачення працівниці було скупим і нещирим.

“Нехай розуміють що більше “какая разніцца” і “я буду гаваріть как хачу” не проходить. Треба мати повагу до своєї країни і хоча б на роботі спілкуватися державною. Людей навіть війна нічому не вчить, на жаль”, написала одна із користувачок Facebook.

Ще новини України:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×