Сьогодні всі говорять про складнощі з водою, опаленням та електроенергією, які виникли в Україні через постійні обстріли росіян. НСН розповість, як зігрітися без опалення та світла. Ниже – поради тих, хто раніше залишався взимку без опалення через аварії, а також від досвідчених мандрівників, яким доводилося виживати у найскладніших умовах.
Загальні правила
- Відкривай штори у сонячний день. Сонце нагріє повітря через вікно.
- Постійно рухайтесь
- Зігрівайтесь зсередини – пийте гаряче (якщо ви грітимете воду на відкритому вогні, завжди набирайте окріп у термоси)
Як зігрітись без опалення та електрики
Перевірте будинок/квартиру на втрату тепла
Існує спеціальна людина, яка може перевірити та підтягнути механізми вікон, щоб вони закривались щільно і не було протягів.
Також варто перевірити гумові утеплювачі всередині вікон, за потреби їх замінити.
Якщо вікна дерев’яні, їх можна замінити.
Зрозуміло, що зараз коштів на такий грунтовний “ремонт” банально може й не бути. Війна принесла дуже багато руйнування, змін зазнав і ринок праці, втрачено було щонайменше 5 мільйонів робочих місць. Люди активно шукають роботу і не завжди вона приносить достатні кошти. Тому зайві гроші на таке утеплення є не в усіх.
На такий випадок є більш бюджетний варіант. Потрібно хоча б проклеїти вікна: обробити їх герметиком, використати ущільнювач. Це дозволить запобігти не тільки втраті тепла, а й не пропустить холодне повітря у кімнату. За радіаторами, якщо буде опалення, – поставити термоекран із утеплювача з фольгою, щоб стіни втрачали менше тепла.
Умови обмеженого простору
Якщо ситуація критична, оберіть одну кімнату, в якій будуть жити всі. Концентровані зусилля з її обігріву матимуть більше успіху, ніж утеплювати декілька кімнат. Плюс вона буде обігріватись теплом декількох тіл.
Можна розкласти намет в кімнаті та облаштувати в ньому спальні місця. У наметі температура буде на кілька градусів вища.
Одяг
Фліски усіх видів і форм та термобілизна. Забудьте про простий домашній одяг, він має стати дуже утепленим і багатошаровим.
Зверніть також увагу, що є устілки для взуття з підігрівом, заряд котрих може забезпечити powerbank. Звісно, в умовах перебоїв з електропостачанням подумайте, чи будете витрачати заряд саме на обігрів ніг, але краще і їх мати під рукою.
Спальники
Краще брати максимально зимові, які ви зможете знайти і які дозволяє ваш бюджет.
Подбайте також про теплі зимові ковдри, вони зайвими не будуть.
Килими
Так, килими на стінах грали не тільки декоративну роль, а ще й допомагали зберегти тепло. Розпочніть хоча б із підлоги та запасіться килимами.
Грілка
Пояснювати не варто, але знай, що є сольові (або хімічні) грілки, всередині яких є місткість із хімікатом. Такі грілки працюють від 30 хв до 4 годин, і після кип’ятіння вони готові до використання знов.
Лайфхаки “з народу”
Вони можуть бути небезпечними, тому зважайте на ризики!
Зігріта цегла
Розігріти на вогнищі декілька цеглин, потім їх гарячими покласти у відро чи залізний таз і занести в кімнату. Ставити потрібно також на цеглини, щоб не пропалити підлогу.
Глиняна батарея
Купіть декілька глиняних горщиків для квітів, бажано не пофарбованих і з дренажним отвором на дні. Ставите декілька свічок-таблеток або невисоких звичайних свічок та накриваєте їх горщиком. Сам горщик нагрівається і віддає тепло в кімнату. Але слідкуйте за пожежною безпекою і щоб полум’я свічки не обпалювало постійно сам горщик.
Джерело: ТСН
Інвертор — вся правда про «доступне» світло під час блекаутів-2022
Що робити, якщо під час прання вимкнули світло. Що буде з машинкою