Купити квартиру в Дніпрі

Звідки була обстріляна ЗАЕС: висновки британських аналітиків

Британські аналітики провели дослідження і відповіли, звідки, скоріше за все, була обстріляна ЗАЕС. Вірогідність їх висновків – 55-75%.

Результати дослідження оприлюднила міжнародна організація Greenpeace Німеччини, яка і замовила його британським військовим аналітикам, передає НСН з посиланням на «Радіо Свобода».

Звідки була обстріляна ЗАЕС

Заяви російського уряду про нібито українські атаки безпілотників на Запорізьку атомну електростанцію містять ознаки інсценування Росією, а БпЛА, ймовірно, були запущені поблизу ЗАЕС, а отже, з вірогідністю 55-75% могли прилетіти з території, окупованої Росією. Про це йдеться у дослідженні британських військових аналітиків McKenzie.

Аналітики вказують, що використані дрони при атаці мають малий радіус дії 10-15 кілометрів:

Такі пристрої малого радіусу дії, ймовірно, були запущені поблизу ЗАЕС і ймовірно, але не остаточно, з території, контрольованої Росією, – вказано у дослідженні

У своєму звіті McKenzie робить висновок, що Росії було вигідно звинуватити Україну в атаці, хоча,  на перший погляд атака підконтрольного ними обʼєкту виглядає нелогічною.

Їм було б вигідно продемонструвати українську безвідповідальність щодо ядерної безпеки і чинити тиск на міжнародне співтовариство, щоб воно наклало санкції на Україну за таку поведінку, – припускають аналітики

У Greenpeace Німеччини вважають, що російські звинувачення є «збройною дезінформацією», покликаною відвернути увагу від зростаючої загрози для ЗАЕС з боку Росії.

Очевидно, що російський уряд і МАГАТЕ повинні розкрити набагато більше інформації, перш ніж можна буде зробити остаточний висновок. Але попередній аналіз доказів, проведений McKenzies, вказує на фейкові атаки, здійснені на території, яка контролюється «Росатомом» і російськими збройними силами, – вважає Шон Берні, фахівець з ядерної енергетики Greenpeace Німеччини

Нагадаємо, увечері 7 квітня Міжнародне агентство ООН з ядерної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що безпілотники влучили у захисну оболонку одного з шести реакторів АЕС. Російська сторона стверджує, що ЗАЕС атакували українські дрони. У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони України заперечують причетність Києва до атаки на станцію.

Нагадаємо: Вперше з 2022 року Запорізька АЕС перевела всі реактори у стан “холодного зупину”

А також: Окупанти готують провокацію під фальшивим прапором на ЗАЕС – Генштаб

Ще новини України: Серед українських біженців побільшало чоловіків і поменшало бажаючих повертатися

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×