Купити квартиру в Дніпрі

Скільки грошей переплачують українці при купівлі замороженої риби – розбір (фото)

замороженої риби

Українці переплачують шалені гроші при купівлі замороженої риби – після розморожування часто виявляється, що риби стало менше, а значна частка маси, яку виробник називає “глазур’ю” стекла у водопровід.

РБК-Україна у своєму матеріалі робить детальний розбір, скільки ми платимо за воду із запахом риби, купуючи таку заморозку, передає НСН.

Скільки води в кілограмі риби

До прикладу, візьмемо, упаковку хека мороженого глазурованого відомої компанії. Виготовлена така риба за ТУ У 15.2-30665859-008:2011. Вартість упаковки (1060 г) – 225 грн.

Цікаво, що вода прописана у складі риби: хек, крижана глазур (вода питна) 20%. Виробник в складі риби заявляє, що 1/5 упаковки – це вода. Тобто 212 грамів із 1060 – ви викинете після розморожування. А це – 45 грн! На ділі все ще цікавіше.

новини україни

Експеримент показав, що після повної розморозки, коли риба стекла і досягла кімнатної температури, її вага зменшилася з 1066 грамів (стільки реально було в упаковці) до 688 грамів. Різниця – 378 грамів, або 35%, або 80 грн.

80 гривень ми заплатили за воду із запахом морської риби!

Вага риби до розморожування:

Скільки грошей переплачують українці при купівлі замороженої риби - розбір (фото)

Та ж сама риба після розморожування:

Скільки грошей переплачують українці при купівлі замороженої риби - розбір (фото)

Чому виробник може собі дозволити продавати воду за ціною риби?

Справа вся в ТУ У (технічні умови України). На відміну від державних стандартів (ДСТУ), технічні умови розробляє сам виробник, у випадку якщо на певний новий вид продукції взагалі не існує державних стандартів, або ж якщо йому потрібно розширити асортимент продукції, запровадити новітні розробки, вдосконалити технологічний процес, упаковку, приймати участь у тендерах тощо.

ТУ є майновою власністю виробника, тож ознайомитися з ними можна лише з дозволу власника.

Ідея замінити ДСТУ “технічними умовами” виглядає від початку навіть благородно. Наприклад, ви, як виробник хочете додати до цукерок більше шоколаду, щоб бути конкурентноспроможними, випускаєте ТУ і покращуєте якість своєї продукції.

На ділі все зовсім інакше. Яскравий приклад – саме наше глазурована риба, в яку виробник напхав води, та ще й назвав це “технічними умовами”.

В ДСТУ вага глазурі не входить до маси нетто

Державний стандарт України 4868:2007 “Риба заморожена” чітко прописує такий процес як “глазурування риби”.

Це – процес утворювання захисного шару льоду на поверхні замороженого блока риби чи риби, замороженої поштучно, за зрошування чи занурювання її у питну чи чисту морську воду з розчиненими у ній харчовими добавками чи без них.

Глазурують рибу, щоб зберегти її поштучність, тобто, щоб вона не злипалася одним суцільним шматком.

Згідно з цим стандартом, маса глазурі має складати 2% від маси риби, а маса нетто на упаковці повинна вказуватися без врахування глазурі.

новини україни

Ще новини України: Перед Великоднем військовий закликав не передавати на фронт тонни їжі

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×