Купити квартиру в Дніпрі

«Росія знищила майже всю теплову енергетику України, не виключені удари по АЕС» – Зеленський

Росія знищила майже всю теплову енергетику України, не виключені удари по АЕС. Про таке заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи 17 квітня на засіданні Євроради по відеозв’язку.

Очільник України не виключає, що російських атак може зазнати інфраструктура українських АЕС і у зв’язку з цим просить надати Україні сучасні засоби ППО, передають Новини України-НСН з посиланням на Інтерфакс Україна.

Росія знищила майже всю теплову енергетику України

Росія вже знищила майже всю нашу теплову енергетику. Греблі та обладнання гідроелектростанцій, а також газова інфраструктура зазнають терористичних атак. Росія не відмовляється від радіаційного шантажу і, зокрема, продовжує жорстоко гратися з безпекою Запорізької АЕС. Ми не виключаємо, що інфраструктура інших наших атомних електростанцій і розподільчих мереж також перебуває під загрозою з боку російського терору, – сказав Зеленський

Що може врятувати Україну

Президент додав, що російський терор може зупинити тільки ППО. А саме такі системи, як “Patriot”, “Iris-T”, “Samp-Т”, Nasams.

Системи, які у вас є. Вони потрібні Україні просто зараз – потрібні, щоб перешкодити Путіну використовувати терористичні методи, – сказав президент України

Він визнав, що “російська армія відчуває свою силу практично в усьому, що належить до збройного компонента. І саме завдяки цій силі – в артилерії, в техніці, в умінні діяти в небі – вони чинять на нас тиск на фронті і поступово рухаються. Путін тепер сподівається, що йому вдасться домогтися успіху у своєму контрнаступі, і єдиним корінням цієї надії є брак зброї серед наших солдатів”.

Ми активно працюємо зі Сполученими Штатами, щоб домогтися належного рішення Конгресу щодо американського пакета підтримки. І я прошу кожного з вас підключитися до спілкування з нашими американськими партнерами, щоб їхня підтримка була реальною, – сказав Зеленський

Президент України подякував “кожному з вас за ваші ініціативи та участь у коаліціях з підтримки України, наших сил оборони та безпеки. Я дякую всім, чиї зусилля дійсно ефективні. Але, на жаль, ми поки що не бачили мільйона артилерійських снарядів з Євросоюзу, про які так багато говорили”.

Крім того, деякі інші ініціативи ще не реалізовано повною мірою, і це насамперед позначається на тому, чим можуть скористатися наші солдати на фронті та чого їм ще, на жаль, доведеться чекати. Прошу прискорити реалізацію наших із вами домовленостей – як щодо постачання та спільного виробництва озброєння і боєприпасів, так і щодо фінансування відповідних проєктів, – сказав Зеленський

Зеленський додав, що Україні потрібно “аби Європейський Союз виконав свої обіцянки, і наш народ повинен бачити, як Україна наближається до повноправного членства”.

Червень – вдалий час, щоб фактично почати переговори з Україною про членство. Тому нам необхідно прийняти переговорну основу і провести першу міжурядову конференцію, – заявив він

Російські активи, які зараз заморожені, мають бути використані для захисту життів від російського терору. Це теж справедливо. І, будь ласка, постарайтеся обмежити доходи Росії, – звернувся до членів Євроради Зеленський.

За його словами, “Європа може забезпечити нульову терпимість до всього, що приносить Росії прибуток від терору і дестабілізації. Це теж буде справедливо. Але це також буде ефективно”.

Ще новини України: Ворог добиває енергетику: що вже втрачено і що чекає на Україну без ТЕС – деталі

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×