Купити квартиру в Дніпрі

«Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний»: НБУ ввів в обіг пам’ятну монету

26 квітня НБУ ввів в обіг пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Лелека чорний». Її номінал 5 гривень.

Про це повідомили в НБУ, передає сайт «новини України – НСН».

Пам’ятна монета присвячена відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника.

На монеті зображений лелека чорний. Це рідкісний птах, який став одним із символів відродження життя в Чорнобильській зоні.

«Це один із двох видів лелек, що зустрічається у фауні України. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт. На відміну від білого лелеки, цей птах – дуже обережний та намагається уникати людей, тому представників його виду побачити можна дуже рідко», йдеться у повідомленні.

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету

 

photo 2024 04 26 10 40 10

Лелека чорний занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку, охороняється Бернською і Боннською конвенціями. Зараз його популяція на території Чорнобильського заповідника зростає.

photo 2024 04 26 10 40 10 (2)

На реверсі пам’ятної монети зображено лелеку чорного на фоні пейзажу. Над ними угорі – пташенята в гнізді. На аверсі монети – в центрі розміщено символічне колесо життя. Воно відродження природи: стилізований міжнародний знак «Радіаційна загроза», оповитий листям, навколо якого тварини, популяції яких розвиваються у 30-кілометровій зоні відчуження, зокрема лелеки чорного, коня Пржевальського, рисі, зубра, лося та бурого ведмедя.

Тираж монети  – 40 000 шт. Придбати її можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ.

Ще новини України: Дні ангела у квітні за новим календарем: як назвати дитину

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×