Купити квартиру в Дніпрі

Виплати військовим можуть зрости: нардеп окреслив суми

Виплати військовим

Секретар оборонного комітету Верховної Ради України, Роман Костенко пояснив, як мають змінитися грошові виплати військовим ЗСУ. Передає НСН.

Виплати військовим можуть зрости

За словами нардепа, ті, хто підписує контракт, можуть отримувати від 3 до 5 тисяч доларів на місяць. Точна сума залежить від звання. У проєкті, зокрема, визначаються терміни, які боєць проводить у бойовому розпорядженні. Згідно з ними, підвищується і коефіцієнт зарплати.

“Шість місяців — коефіцієнт збільшується у півтора рази. Тобто мінімальна зарплата у 20-100 тисяч має зростати до 30-200 тисяч відповідно і далі”, — розповів Роман Костенко.

Він також додав, що за ліквідацію ворожого танку екіпаж або окремий боєць може отримати до 10 тисяч доларів. Водночас на цей пункт заохочення особового складу необхідно 1 мільярд 800 мільйонів гривень, враховуючи показники 2023 року.

“Я впевнений, що ця мотивація дасть поштовх бійцям іти і знищувати більше техніки”, — зазначив Костенко.

Секретар оборонного комітету ВР також повідомив, що окремим пунктом іде питання ветеранських виплат. Так, мінімальні пенсії для бійців, які отримали інвалідність, встановлюються за групами:

  • ІІІ група — 15 тисяч гривень;
  • ІІ група — 20 тисяч гривень;
  • І група — 25 тисяч гривень.

“Потім, якщо ти 12 місяців був у бойових діях і при цьому прослужив 24 місяці, ти маєш право на безкоштовне розмитнення, завезення собі будь-якого транспорту для власного користування. Якщо 36 місяців і не був в бойових діях, то 50% в тебе є пільга на розмитнення транспортного засобу”, — додав Костенко.

Раніше ми писали: Пенсії по інвалідності: який розмір соцвиплати у 2024 році

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×