Під час повітряної тривоги в Україні, відсутність працівника на робочому місці може бути значущою причиною, особливо якщо його відсутність співпадає з часом спрацювання повітряної тривоги та часом його прибуття на роботу. Важливо відзначити, що сам працівник визначає, в якому приміщенні він буде перебувати під час тривоги – в офісі чи найближчому укритті. Передає НСН.
Чи може бути повітряна тривога поважною причиною для прогулу
Про це розповів у своєму Facebook адвокат Олександр Головченко. Укриття під час повітряної тривоги для працівника може бути:
- у приміщенні офісу (якщо так вирішив працівник);
- в укритті або сховищі, створеному роботодавцем;
- у спеціально визначеному укритті, перелік яких є на офіційних сайтах міських або селищних рад тощо.
Отже, якщо протягом робочого дня працівник кілька разів залишав своє робоче місце для перебування в укритті, і цей час відсутності збігається з оголошеними тривогами, то це вимушений прогул з поважних причин. Однак, якщо робітник був відсутній на роботі протягом кількох днів і потім заявив, що перебував в укритті вдома під час двох повітряних тривог, кожна з яких тривала 1,5 години, це вже буде розглядатися як невиправдана відсутність.
Перебування в укритті під час повітряної тривоги може бути поважною причиною відсутності працівника на роботі, якщо:
- час відсутності працівника на роботі збігається з повітряною тривогою + час для добирання (офіс-укриття-офіс). Це можна підтвердити інформацією з програм або додатків, офіційних відповідей військових адміністрацій або рад:
- працівник повідомив про причину відсутності керівника (за можливості);
- на підприємстві відсутнє спеціальне укриття, де може працювати працівник.
Раніше ми писали: Чому ударна хвиля б’є вибірково і навіщо заклеювати вікна