З початку весни у застосунку «Дія» можна було подати заявку на компенсацію за зруйноване житло. Наразі до програми «ЄВідновлення» внесли зміни. Як подати заявку, коли немає можливості скористатися електронним сервісом
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, до програми «ЄВідновлення» внесли зміни.
Про це розповідає НСН з посиланням на НаПенсії.
Тепер звертатися по компенсацію можна особисто – до центру надання адміністративних послуг, місцевого управління соцзахисту або до нотаріуса.
Грошова допомога надається, якщо житло:
- розташовано на неокупованій території або там, де не ведуться активні бойові дії;
- підлягає відновленню;
- не було відремонтовано самостійно.
Сума допомоги не може бути більшою за 200 тисяч гривень.
По консультацію за програмою «єВідновлення» можна звертатися на урядову «гарячу лінію» за номером 15-45 (дзвінки безкоштовні).
До програми «ЄВідновлення» внесено зміни
Як ми повідомляли раніше, для деяких категорій внутрішньо переміщених осіб змінили правила реєстрації місця проживання.
Частина переселенців (ВПО) в Україні отримала можливість змінити зареєстроване місце проживання за спрощеною процедурою. Йдеться про тих ВПО, чия адреса постійної реєстрації знаходиться на тимчасово окупованій території чи в районі ведення активних бойових дій.
Такі переселенці тепер можуть реєструватись за новим місцем проживання без зняття реєстрації за попереднім. Зміни передбачені законом № 3054-IX, документ набрав чинності 2 червня 2023 року.
Правила діятимуть лише під час воєнного стану. Крім того, закон встановлює такі норми:
- зазначені категорії ВПО можуть оформити або обміняти документи, що засвідчують особу та підтверджують спеціальний статус за місцем звернення в регіональному підрозділі міграційної служби. Те саме стосується вклеювання нових фотографій “за віком” у паспорт;
- реєстрація дітей також спрощується – їх місцем реєстрації вважатиметься місце проживання батьків чи інших законних представників, з яким проживає дитина.
Ще новини України: Програма “єВідновлення” – як визначатимуть суму допомоги на відновлення житла