Купити квартиру в Дніпрі

В Україні перерахували ціни на продукти – як збільшилася їх вартість

В Україні збільшилися ціни на продукти харчування. Як змінилася їх вартість розповіли в Науковому центрі “Інституту аграрної економіки”

В Україні впродовж останнього року здорожчали усі без винятку категорії продуктів харчування. Ціни на них збільшилися на 31,5 %.

Про це розповів директор Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, академік НААН Юрій Лупенко, повідомляє НСН.

У жовтні 2022 року було зафіксовано найбільше, крім березня, зростання – на 4,2 %, після чого темпи приросту знизилися до 0,5-0,7 % на місяць.

У березні проти лютого 2023 року ціни на продукти харчування зросли на 2,3 %. Найбільше – на 17,3 % – збільшилися ціни на овочі, на другому місці – яйця (+1,8 %), далі сир і м’який сир (+1 %).

В Україні зросли ціни на продукти

ціни на продукти

Ціни на інші продукти зросли менше, ніж на 1 %, а на олію соняшникову та хліб і хлібопродукти навіть зменшилися, поінформував науковець.

У березні 2023 року продовжилося сповільнення темпів зростання споживчих цін на продукти харчування. Загалом вони зросли на 26,5 % проти відповідного місяця 2022 року, тоді як у лютому проти лютого 2022 року – на 31,5 %, а у січні проти січня минулого року – на 32,8 %.

Основними продуктами, які стримували загальне зростання цін у лютому 2023 року, були яйця – зменшення проти січня на 1,9 %, олія соняшникова (-0,4 %) та інші їстівні тваринні жири (-1,5 %). У березні зменшення цін відбулося по цінах на олію соняшникову (-0,7 %), інші їстівні тваринні жири та хліб і хлібопродукти (-0,1 %).

За оцінками академіка, враховуючи тенденції минулих років, включаючи і воєнний 2022 рік, а також прогнози щодо обсягів виробництва та споживання на 2023 рік, можна очікувати сповільнення зростання і, навіть, зниження середніх споживчих цін на окремі продукти харчування по мірі надходження продукції нового врожаю.

Ще новини України: Супермаркети змінили ціни на сало та м’ясо – яка вартість продуктів після Великодня

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×