Купити квартиру в Дніпрі

Щоб біженці не переводили кошти додому: у Німеччині почали видавати спеціальні карти

У Німеччині почали видавати спеціальні карти людям, які знайшли тут притулок, щоб біженці не могли переводити кошти в Україну та інші країни, звідки вони приїхали. Піонером в цьому плані стало місто Гамбург. Тут вже розробили і видають спеціальну картку  Visa, яка називається SocialCard. Саме на неї будуть приходити гроші тим,  хто має статус біженця у Німеччині.

Німецький Гамбург почав видавати спеціальну картку для біженців, з якої неможливо робити закордонні перекази. Про це пише Welt.de, передає НСН. Наприкінці січня 14 із 16 федеральних земель, включаючи Гамбург, домовилися про спільний процес закупівель для впровадження платіжної картки для шукачів притулку, який має бути завершено до літа. Картка призначена для того, щоб біженці не могли переказувати гроші своїй родині чи друзям.

Поки інші федеральні землі ще працюють над впровадженням платіжної картки для біженців, у Гамбурзі їх уже почали видавати першим заявникам.

«Цього тижня шукачі притулку в Гамбурзі отримають частину своєї державної допомоги через платіжну картку, а не готівкою. Нарешті! «Це зайняло надто багато часу», – каже лідер опозиції Гамбурга ДеннісТерінг (ХДС).

Однак, як наголошують у соцуправлінні, мова не про пільги для біженців. Скоріше, платіжна картка має на меті зменшити адміністративні витрати та запобігти переказу грошей від державних послуг до країн походження.

«Однак запровадження є лише одним із компонентів необхідного контролю та обмеження міграції», – зазначає Терінг.

Федеральний уряд і уряди федеральних тепер повинні швидко вжити подальших заходів, «які розглядалися протягом тривалого часу, щоб зменшити кількість біженців».

Керівник парламентської групи AfD у Гамбурзі Дірк Нокеманн описує впровадження платіжної картки як «фундаментально правильний крок», який теж має свої мінуси:

«Знявши готівку, гроші все одно можна буде перевести за кордон в обхід. Нам потрібен комплексний перехід від грошових виплат до виплат у натуральній формі, а не до фіктивних рішень із картками», – каже він. Нелегальній міграції необхідно нарешті покласти край, зазначає політик.

Навіщо у Німеччині почали видавати спеціальні карти

у Німеччині почали видавати спеціальні карти

Синьо-зелена карта Visa називається SocialCard. Тепер саме її отримуватимуть ті, хто має статус біженця у Німеччині. Ця карта відрізняється тим, що вона не має жодного кредитного балансу, тобто витратити можна тільки ту суму, яка є на рахунку.

Зняти у вигляді готівки можна лише невелику частину грошей – до 50 євро на місяць та додатково 10 євро на дитину.

Карту, призначену для біженців, можна використовувати лише на території Німеччини. Оформити з неї перекази за кордон або зробити покупки в Інтернеті неможливо.

Мета запровадження такої платіжної картки полягає в тому, щоб зробити нелегальну міграцію менш привабливою, а також завадити біженцям надсилати гроші за кордон. Крім того, у держслужбовців поменшає роботи, оскільки їм не доведеться вручну видавати гроші в касі.

Так, 14 із 16 федеральних земель планують запровадити загальну платіжну картку для біженців, Баварія та Мекленбург-Передня Померанія планують створити свої власні моделі. Спочатку проект планувалося реалізувати до кінця минулого року, але представники деяких федеральних земель кажуть, що знадобиться суттєво більше часу.

Раніше ми повідомляли: У Німеччині запровадять єдину платіжну картку для біженців – деталі

Ще новини України і світу: Скорочення грошової допомоги біженцям: одна з країн Європи ускладнить перебування українців

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×