Сьогодні 12 грудня 2024 року. День Сухопутних військ України. Свято невисловлених думок, а також день відновлення зв’язків з родичами. День працівників роздрібної торгівлі. Православні вшановують пам’ять святого святителя Спиридона, єпископа Трімитійського. До Нового року залишилося 19 днів. Це четвер, і на цей день припадає 1023-й день повномасштабної війни в Україні.
12 грудня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
12 грудня – яке сьогодні церковне свято
12 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого святителя Спиридона, єпископа Трімитійського. Він відомий як один із найуспішніших і найвідоміших святих у православній традиції. Він народився в Ірландії в IV столітті і був єпископом на острові Криті. Святий Спиридон відомий своїми чудотворними діями та духовними даруваннями. Він здатний зцілювати хворих, відгоняти демонів і здійснювати інші дива. Його життя і служіння відзначені великими заслугами перед Церквою та людством.
12 грудня у світі
Свято невисловлених думок
Свято невисловлених думок, який відзначається щороку 12 грудня, — це унікальна подія, яка заохочує людей визнати та поділитися своїми найпотаємнішими думками.
День Дінь-А-Лінг
День Дінь-А-Лінг відзначається 12 грудня в Сполучених Штатах — незвичайне свято, яке заохочує людей відновлювати зв’язки з друзями та родичами, з якими вони давно не спілкувалися.
Міжнародний день нейтралітету
Щорічно 12 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день нейтралітету. Свято започаткувала Організація Об’єднаних Націй 2 лютого 2017 року. До Дня нейтралітету проводяться різноманітні заходи задля обізнаності суспільства щодо цієї теми.
День працівників роздрібної торгівлі
День працівників роздрібної торгівлі. що відзначається щорічно 12 грудня, — це день, присвячений визнанню та оцінці важкої праці та відданості працівників роздрібної торгівлі в усьому світі.
День пуансетії
День пуансетії, що відзначається 12 грудня, – це день вшанування яскравої червоно-зеленої рослини, яка є синонімом святкового сезону. Цей день вшановує шлях рослини від її ацтекського походження до того, як вона стала основною різдвяною прикрасою в будинках і громадських місцях.
Міжнародний день “Хеві-метал”
12 грудня світове суспільство відзначає цікаве свято – Міжнародний день хеві-металу. International Day of Heavy Metal – одне з найбільш популярних свят шанувальників важкого металу.
Міжнародний день перевірки звуку
Міжнародний день перевірки звуку або Міжнародний день саундчека, що відзначається 12 грудня, є унікальним святом, яке вшановує важливу роль саундчеків в аудіо- та музичній індустрії.
А також у світі:
- Всесвітній день загального медичного забезпечення
- День кандзі в Японії
- День Незалежності Кенії
12 грудня в Україні
День Сухопутних військ України
День Сухопутних військ України відзначається 12 грудня.
Іменини 12 грудня
- Олександр.
Талісманом людини, народженої 12 грудня, є діамант. Камінь, що стимулює енергію сонця і землі, а потім ділиться нею зі своїм власником. Носячи діаманти, людина стає сильнішою духом, більш цілеспрямованою.
Традиції, заборони, прикмети 12 грудня
Наші предки вірили, якщо людина народилася цього дня, то вона виросте в гармонії з іншими, зможе без проблем досягти успіхів в будь-якій справі.
У народі 12 грудня – свято Спиридонов день, Спиридон Сонцеворот. Вважається, що цього дня святий Спиридон уже починає повертати сонце до літа і проганяє зиму.
У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до святого Спиридона – моляться про здоров’я дітей, батьків, просять сприяння у шлюбі. Вважається, що святитель здатний допомогти людям, яких несправедливо засудили або звинуватили, оберігає від тривоги, злиднів і хвороб.
Цього дня за старих часів намагалися не працювати, робили невеликий перепочинок. Вдень ненадовго провітрювали будинок – щоб повітря і сонце прогнали зло і біди.
У народі цей день називався Задуй поли або Засніжи доли, оскільки для цього дня характерні сильні морози й сніг. Якщо цього дня снігу багато випаде, то бути хурделицям весь тиждень. А якщо сніжинки стали великими, значить, відлига буде.
Ще прикмети 12 грудня
- горобці почали до своїх гнізд тягнути пір’я — зима буде морозною;
- похмурий ранок — весна буде ранньою;
- домашня худоба пішла сама в стійло — до снігопаду;
- на деревах іній, а погода похмура — така ж погода буде на Новий рік.
Що не можна робити 12 грудня:
- Не слід носити старий і брудний одяг.
- Не можна лихословити, ворожити.
- Забороняється виносити з хати сміття.
12 грудня в історії
Визначні події
- 1635 — у Варшаві після лютих мук страчений Іван Сулима.
- 1674 — у Києво-Печерській друкарні вийшов перший короткий нарис історії України — «Синопсис».
- 1764 — російська імператриця Катерина II скасувала Гетьманщину в Україні.
- 1799 — у Франції Наполеон Бонапарт очолив країну як перший консул.
- 1901 — італійський винахідник Гульєльмо Марконі провів перший вдалий сеанс трансатлантичного радіозв’язку — сигнал букви «s» азбукою Морзе було передано з Великої Британії до Ньюфаундленда (Канада).
- 1925 — у США відкрили готель «Мотель», що дав назву всім мотелям.
- 1937 — в СРСР пройшли перші вибори у Верховну раду за новою Конституцією.
- 1979 — Політбюро ЦК КПРС ухвалило ввести радянські війська в Афганістан.
- 1980 — нафтовий магнат Арманд Гаммер за 5.28 мільйонів доларів купив на аукціоні в Лондоні датований 1508 36-сторінковий зошит із нотатками Леонардо да Вінчі (найвища ціна, заплачена коли-небудь за рукопис).
- 1990 — рішенням 14-ї сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО у Банффі (Канада) до списку Світової спадщини ЮНЕСКО за № 527 внесли перший український об’єкт під назвою «Софійський собор у Києві та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра».
- 1991 — Верховна Рада України ухвалила закон, яким скасувала кримінальну відповідальність за добровільні гомосексуальні стосунки.
- 1991 — незалежність України визнала Грузія.
- 1991 — Литва стала першою державою з колишніх радянських республік, яка встановила дипломатичні відносини з Україною.
- 2007 — у Дніпропетровську почався суд над найкривавішим маніяком в історії України («пологівським маніяком») — Сергієм Ткачем. Суд довів 29 вбивств. Після вироку (довічне ув’язнення; 23 грудня 2008) Ткач зізнався у скоєнні ще понад 30 злочинів.
- 2007 — Національна Рада Словацької Республіки ухвалила Декларацію, якою засуджує Голодомор 1932-1933 в Україні як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом.
Народилися 12 грудня
- 1731 — Еразм Дарвін, британський лікар, натураліст, винахідник і поет.
- 1821 — Гюстав Флобер, французький письменник.
- 1884 — Зінаїда Серебрякова, видатна українська та французька художниця з родини Бенуа-Лансере.
- 1884 — Микола Світальський, український геолог, дійсний член АН УРСР.
- 1890 — Андрій Мельник, український державний військовий та політичний діяч, полковник Армії УНР, співзасновник Січових Стрільців, Стрілецької Ради, Української військової організації, перший крайовий командант УВО, та член сеньйорату УВО й Голова сенату ОУН. Голова Проводу Українських Націоналістів, й Голова Організації Українських Націоналістів. Один з ініціаторів: проголошення відновлення незалежності України в Києві в 1941 році, створення української національної ради та Світового Конґресу Українців, та багатьох інших українських інституцій.
- 1915 — Френк Сінатра, американський актор і співак.
- 1924 — Іван Денисюк, український літературознавець, професор Львівського університету.
- 1927 — Євген Сверстюк, український філософ, письменник, літературний критик, церковний діяч, в’язень радянських концтаборів.
- 1928 — Леонід Биков, український актор, режисер і сценарист, народний артист УРСР, лавреат Шевченківської премії (1977).
Померли 12 грудня
- 1635 — Іван Сулима, козацький ватажок, гетьман, організатор походів проти турків і татар.
- 1889 — Віктор Буняковський, український математик.
- 1900 — Кониський Олександр Якович, український письменник, перекладач, видавець, лексикограф, педагог, громадський діяч.
- 1902 — Павло Грабовський, український поет-лірик, публіцист, перекладач.
- 1997 — Євген Ландіс, видатний український і радянський математик, професор, доктор фізико-математичних наук.
- 2002 — Микола Амосов, український вчений основоположник серцевої хірургії, біологічної, медичної та психологічної кібернетики в Україні, засновник української школи кардіохірургів.
- 2004 — Павло Василик, єпископ Української греко-католицької церкви.
- 2007 — Айк Тернер, американський музикант і продюсер, один із засновників рок-н-ролу.
Можливо, вам також буде цікаво: Цей день в історії: 1 грудня 1991 року відбувся референдум про незалежність України (фото)
Головні новини України – ТУТ