Купити квартиру в Дніпрі

В Україні виявили небезпечні сир і сосиски: що не варто купувати

Українців попередили про виявлення на прилавках торгових точок Києва та області небезпечні сир і сосиски, що викликають інфекційне захворювання на лістеріоз

Про це 30 вересня йдеться у заяві на сайті Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області, передає НСН

Так, було отримано повідомлення по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20 вересня № 2022.4497-fup 19 стосовно спалаху харчового походження, спричиненого Listeria monocytogenes (ST155), та виявленого:

  • у сирі “Asiago Pressato”,
  • у сосисках із м’яса птиці “Wurstel”.

В Україні виявили небезпечні сир і сосиски: що не варто купувати

Вони були експортовані з Італії (виробники: Latteria sociale di bolzano vicentino; Agricola Tre valli Soc.Coop.A.R.L., Italy) до України (отримувач: ПП “КЛЄР” просп. Повітрофлотський, 66, м. Київ, 03151).

Операторів ринку закликали у відповідність до вимог закону “Про основні принципи та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів” негайно вилучити такі продукти з обігу та поінформувати компетентні органи про виявлену невідповідність у строк не більше 2 робочих днів.

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікроорганізмами Listeria monocytogenes. Ці бактерії поширені у природі. Як зазначають у Центрі громадського здоров’я МОЗ України, такі продукти, як молоко, м’ясо, риба, овочі, фрукти – для збудника є відмінним живильним середовищем для росту мікроорганізмів.

“Зараження людини може відбуватися при контакті з інфікованими тваринами та птахами, доглядом за ними, при вживанні м’ясної чи рибної продукції без термічної обробки (сире молоко, сирокопчені ковбаси, сир, особливо придбаний на стихійних ринках), через овочі та фрукти. Причому кількість лістерій у забруднених продуктах харчування може бути набагато більша, ніж у зовнішньому середовищі”, – розповіли медики.

Прибуток йде росіянам: які чай та каву не варто купувати

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×