Купити квартиру в Дніпрі

560
560

Чому в СРСР виділяли саме 6 соток для городу: а ви знали про це?

Чому в СРСР виділяли саме 6 соток для городу: а ви знали про це?

А ви знаєте, чому в СРСР виділяли саме по 6 соток для городу чи дачі? Причина існувала. До цієї цифри прийшли, провівши певні розрахунки. Тож розповідаємо.

Ті, хто застав СРСР, пам’ятають, що город чи дачу часто називали “мої 6 соток”. І всім одразу було зрозуміли, про що мова. Адже держава і справді виділяла бажаючим ділянку площею саме 600 квадратних метрів. Але чому саме стільки?

Чому в СРСР виділяли саме по 6 соток для городу

Причин на те було декілька. Радянські чиновники могли обґрунтувати таку норму. Роводилися спеціальні розрахунки перед тим, як ухвалити це правило.

Внесок вченого Віталія Едельштейна

Віталій Едельштейн був радянським вченим-овочеоводом. З 1916 року він працював у Московському сільськогосподарському інституті, допоміг відкрити при ньому городню станцію, а також брав участь у створенні науково-дослідного інституту овочівництва. У 1944 році накопичений досвід він виклав у книжці “Індивідуальний город”. Посібник містив розрахунки, які саме культури краще вирощувати кожному охочому на виділеній ділянці і в якій кількості.

Зокрема Едельштейн вирахував, що на одну особу потрібно на рік 500,7 кг овочів. За його розрахунками, щоби виростити таку кількість необхідно було 124,5 квадратних метрів землі. А середньостатистична радянська сім’я складалася з 3,9-4,3 осіб. Помноживши вирахувану площу на цей коефіцієнт і додавши трошки простору для вирощування плодових дерев, вчений вирахував, що для особистого городу кожній сім’ї достатньо буде саме 6 соток.

З урахуванням рекомендацій науковця в 1949 році радянська влада ухвалила постанову, якою виділяла громадянам ділянки сільськогосподарської землі площею саме 600 квадратних метрів. Ця норма зберігалась актуальною аж до розвалу СРСР.

Боротьба з голодом і приватним бізнесом

Чому в СРСР виділяли саме 6 соток для городу: а ви знали про це?

Розмір індивідуальної земельної ділянки для кожної родини залишався незмінним протягом десятиліть ще й тому, що в Радянському Союзі приватне підприємництво вважалось злочином. При цьому влада побоювалась, що громадяни, отримавши більше простору для вирощування овочів, почнуть торгувати надлишками. Тому видачу землі обмежували саме такими невеликими ділянками.

Задачею виділеного державою городу було підтримати життєдіяльність окремої родини і не більше. Попри розвинене сільське господарство, в СРСР ситуація зі свіжими овочами та фруктами не в сезон була катастрофічною – їх було майже неможливо дістати. Виникала навіть загроза голоду. А саме 6 соток, як бачимо з розрахунків, могли мінімально забезпечити людей продуктами власного виробництва.

Джерело

Можливо, вам також буде цікаво: Як виглядають три найдорожчих будинки у Дніпрі на ОЛХ за мільйон доларів

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×