21
21

Як оформити пенсію онлайн, не виходячи з дому – інструкція

Українці можуть оформити пенсію онлайн, не виходячи з дому. Про це нагадують у Мінреінтеграції і публікують відео-інструкцію. Нижче надаємо детальну інформацію.

Отже, українці, які досягли 60-річного віку та мають необхідний стаж, можуть подати документи на оформлення пенсії онлайн в Україні та перебуваючи за кордоном. Звернутися за призначенням пенсії можна в будь-який термін після досягнення необхідного віку.

Зверніть увагу! Якщо подати заяву про призначення пенсії за віком протягом трьох місяців після досягнення пенсійного віку, то вона буде призначена з наступного дня після дня народження. (Тобто, якщо 60 років виповнилося 5 травня, то подати документи потрібно не пізніше 5 серпня, щоб її призначили з 6 травня).

 

Якщо ж подати заяву після закінчення трьох місяців після досягнення пенсійного віку, то пенсію призначать з дати звернення.

Як оформити пенсію онлайн?

01004on5 2bfe 1280x720

Які документи необхідні для оформлення пенсії онлайн

Для оформлення необхідно підготувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) (можна використовувати цифровий підпис як клієнта деяких банків) та кольорові скан-копії наступних документів:

 • Паспорт;
 • Ідентифікаційний код
 • Документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання, військовий квиток та інші);
 • Довідка про заробітну плату за 60 місяців поспіль до 30 червня 2006 року (за бажанням);
 • Уточнювальні документи про пільговий характер роботи;
 • Документи про особливий статус особи;
 • Свідоцтво про шлюб для жінок (при зміні прізвища),
 • Інші документи залежно від виду пенсії та правових особливостей.

Алгоритм дій

Отже, щоб оформити пенсію дистанційно, необхідно: зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії». Ознайомитись з інформацією, яка з’явиться на екрані, і перейти за посиланням «Вхід».

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою  кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Якщо ви його не маєте, – отримати КЕП можна безкоштовно й онлайн, виконавши декілька нескладних кроків (описаних у відеоінструкції bit.ly/3ZX31ne)

Після входу виконати такі кроки:

 • Крок 1 – у розділі “Щодо пенсійного забезпечення” оберіть вкладку “Заява на призначення пенсії”. Дайте згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання Вашої заяви. Натисніть “Продовжити” та оберіть вид пенсії, наприклад  – “Пенсія за віком”;
 • Крок 2 – дайте відповіді на питання анкети-опитування для заповнення звернення та надайте згоду на передачу й обробку своїх персональних даних (поставте позначку);
 • Крок 3 – прикріпіть скан-копії необхідних документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій документів за наведеним перед формуванням заяви переліком.

Після цих етапів на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби форму заяви можна відредагувати.

Для завершення всіх операцій, заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

За результатами опрацювання заяви Ви отримаєте інформацію про стан обробки та відповідне рішення.

Також, на вебпорталі електронних послуг Фонду реалізовано можливість оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису. Для цього потрібно бути зареєстрованим користувачем мобільного застосунку Дія. Детальніше – за посиланням https://www.pfu.gov.ua/2156831-yak-oformyty-pensiyu-za-dopomogoyu-diya-pidpysu/

Нижче – відео-інструкція від Уряду.

Як оформити пенсію онлайн

Читайте також: Виплати ВПО: відповіді на 10 найпоширеніших питань

Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×