Так, замість старих банкнот 2003–2007 років випуску в обіг надійдуть монети номіналами 5 і 10 гривень зразка 2018 року, а також банкноти номіналами 20 і 100 гривень нового зразка із посиленою системою захисту.
Як будуть виводити з обігу старі купюри
Старими банкнотами можна буде розраховуватися й надалі, їх не потрібно буде спеціально обмінювати. Водночас, коли такі банкноти потраплятимуть у банки, їх вилучатимуть з обігу й передаватимуть до Національного банку для подальшої утилізації.
Банки не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій, а НБУ припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.
Для чого замінювати банкноти попереднього покоління
«Головна мета такого рішення – підвищення якості готівки в обігу (зважаючи на зношеність банкнот попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу), поліпшення готівкових розрахунків та їхньої зручності для населення», зауважили в НБУ.
Крім того, велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків.
Поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян.
Потрапляння в обіг недійсних 500-гривених купюр – коментар Ощадбанку