Купити квартиру в Дніпрі

Блокада на кордоні з Польщею вдарить по цінах в Україні: що подорожчає в першу чергу

Внаслідок блокади на кордоні з Польщею відзначається значне підвищення вартості транспортування товарів як на імпорті, так і на експорті. Це призводить до зростання цін на польські продукти харчування в Україні і українських продуктів у Польщі.

Про це розповів генеральний директор логістичної компанії Global Ocean Link Павло Линник, передає НСН.

Блокада на кордоні з Польщею вдарить по цінах в Україні

За його словами, зараз на кордоні з Польщею перевізники стоять від 25 до 20 днів, на кордонах зі Словаччиною та Угорщиною – 7-9 днів, Румунією – 4-5 днів.

“Тому ми пропонуємо клієнтам доставку через Румунію. Це робить логістику дорожчою (плюс 200-400 євро до ставки), але заощаджує час”, – констатував Линник.

Загалом за час блокади (тобто з листопада-2023), за його словами, тарифи на перевезення зросли у 2-2,5 рази.

“Логістичні виклики спричиняють зростання цін на транспортування продукції. Ще один наслідок – збільшення вартості виробничих ресурсів для нашого агросектору. Насіння, засоби захисту, добрива – все це прямує в Україну з ЄС переважно через польський кордон. Поступово компанії орієнтуватимуться на об’їзд Польщі , що позначиться на ціні продукції та збільшить терміни доставки. Подорожчає українська продукція з доданою вартістю у Польщі та польська продукція в Україні, що відчують кінцеві споживачі”, – підтверджує генеральний директор УКАБ Олег Хоменко.

У свою чергу, комерційний директор Comfy Іван Павлик каже, що частина постачальників техніки вже має “план Б” на випадок подальшої блокади кордону.

“Проробляють маршрути, або вже постачають товари через Словаччину, Угорщину, Румунію, або використовують морські шляхи Туреччини”, – зазначив він.

За його словами, нині дефіциту техніки немає, тому що продавці заздалегідь запаслися товарами, готуючись до пікового попиту на весняні свята.

“Ми не очікуємо на погіршення ситуації з доступністю товарів протягом наступних тижнів”, – запевнив Павлик.

Як заявляв посол України в Польщі Василь Зварич, Україна вже втратила від польської блокади кордону 500 млн. доларів, або близько 19 млрд. грн. Це завдає серйозного удару не лише українській економіці, а й обороні країни, а значить також загрожує і безпеці Польщі.

А заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук вказував, що український бізнес через страйки на кордоні з Польщею у листопаді-грудні 2023 року та частково у січні 2024 року втратив понад 1,5 млрд євро (62 млрд грн). Крім того, до державного бюджету не надійшло близько 8 млрд грн митних платежів.

Раніше ми писали: Скільки грошей Польща отримала від українських біженців і скільки витрачає на них

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×