Купити квартиру в Дніпрі

Виплати працівнику в день звільнення – крім зарплати мають надати й інші грошові “бонуси”

Виплати працівнику в день звільнення – крім зарплати мають надати й інші грошові «бонуси»

Українцям розповіли, які виплати працівнику в день звільнення має зробити роботодавець.

Працівник у день звільнення має отримати всю заробітну плату а також грошову компенсацію за всі не використані ним дні щорічної відпустки.

Про це розповідають Новини України – НСН з посиланням на РБК-Україна.

Крім основних виплат під час звільнення за деяких обставин працівнику мають надати й інші грошові “бонуси”, Про це розповіла адвокатського бюро “Івана Хомича” Тетяна Голиця.

Що треба знати про виплати працівнику в день звільнення

Коли працівник йде зі своєї роботи, незалежно від підстав звільнення, роботодавець в цей день зобов’язаний виплатити працівнику всі суми. Це повна заробітна плата і оплата всіх невикористаних днів відпустки, каже адвокат.

Також додатково до основних виплат працівнику зобовʼязані виплатити в день звільнення вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку у випадку звільнення працівника за таких умов:

  • якщо працівник відмовився переводитись на роботу в інші місцевість разом з підприємством або через відмову від продовження роботи у зв’язку зі зміною істотних умов праці;
  • коли відбувається ліквідація, реорганізація, банкрутство, скорочення чисельності або штату працівників;
  • якщо виявили невідповідність працівника займаній посаді або виконуваній роботі;
  • через поновленням на роботі працівника, який раніше виконував його роботу (наприклад, це було “декретне” робоче місце).

“Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок”, – зазначає Тетяна Голиця

Виплати працівнику в день звільнення – крім зарплати мають надати й інші грошові “бонуси”

Виплати працівнику в день звільнення – крім зарплати мають надати й інші грошові «бонуси»

Які виплати працівнику в день звільнення можуть бути при спрощеному режимі трудових відносин

Під час дії воєнного стану на добровільних засадах між роботодавцем та працівником можуть задіяти спрощений режим трудових відносин.

“Такий формат роботи можна задіяти у компаніях малого або середнього бізнесу, де працює не більше 250 людей. Або якщо зарплата працівника на місяць складає понад вісім розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом (понад 53 600 грн). Формат передбачає, що працівник і роботодавець за їх згодою можуть визначати у трудовому договорі також інші, крім встановлених цим Кодексом, підстави для звільнення”, – пояснює адвокат.

При такому режимі трудових відносин звільнення працівника з ініціативи роботодавця з підстав, не передбачених КЗпП України, передбачена така компенсація:

  • половина мінімальної зарплати – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше 30 днів;
  • мінімальна заробітна плата – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 30 днів;
  • три мінімальних зарплати – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад один рік;
  • п’ять мінімальних заробітних плат – якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад два роки.

Якщо у строки з вини роботодавця грошей працівнику не виплатили, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, йому мають виплатити його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Але не більш як за шість місяців. А за наявності спору це питання вирішується в судовому порядку, відзначає адвокат.

Ще новини України: Додаткові грошові виплати військовим – кому і за що платитимуть

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×