Купити квартиру в Дніпрі

В Україні з 1 жовтня відновлюються штрафи – за що доведеться платити

В Україні з 1 жовтня відновлюються штрафи за торгівлю без касових апаратів. Йдеться про необхідність для підприємців застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО)

Про це повідомляє НСН з посиланням на голову фінансового комітету Ради Данила Гетманцева (фракція “Слуга народу”) в ефірі “Українського радіо“.

“Я хочу звернутися до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлені”, – сказав Гетманцев.

За його словами, планові перевірки бізнесу відновлені не у повному обсязі.

“Перевірки стосуються певних груп платників податків. Це підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські й фінансові установи, а також гральний бізнес. Днями буде ухвалено план податкових перевірок. І до кінця року перевірять усі підприємства”, – сказав Гетманцев

В Україні з 1 жовтня відновлюються штрафи – за що доведеться платити

В Україні з 1 жовтня відновлюються штрафи

Повернення штрафів

Як відомо, Верховна рада ухвалила урядовий закон про повернення довоєнної системи податків з 1 серпня, який передбачає скасування 2% податку для ФОПів та повернення 5%.

З 1 серпня дозволяються перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, паливо), грального бізнесу та фінансових послуг.

З 1 жовтня повертається відповідальність за порушення у сфері застосування РРО. Але є звільнення від фінансової відповідальності за порушення з РРО на прифронтових територіях (окрім торгівлі підакцизними товарами).

Державна податкова служба перевіряє використання РРО підприємцями та штрафує у разі виявлення порушень. Штраф накладають на кожну транзакцію без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень.

  • Перше порушення: 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями;
  • Друге та наступні порушення: 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

Ще новини України: З 1 серпня українцям повернули довоєнні податки – подробиці

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×