Україна веде переговори про виробництво західної зброї. Контракти можуть бути підписані у найближчі місяці
Про це повідомляє НСН з посиланням на інтерв’ю заступника міністра стратегічних галузей промисловості України Сергія Боєва агентству Reuters.
Боєв заявив, що Київ веде переговори з виробниками з Німеччини, Італії, Франції та Східної Європи щодо виробництва ними зброї в самій Україні.
“Ми ведемо з ними дуже детальні переговори. І ми впевнені, що в найближчі кілька місяців у нас буде підписано контрактні угоди”, – сказав Боєв на Паризькому авіасалоні
Заохочуючи іноземні оборонні фірми виробляти зброю в Україні, Київ міг би більш ефективно задовольняти власні потреби, а також розвивати свою оборонну промисловість, щоб орієнтуватися на глобальних клієнтів у той час, коли він прагне створити робочі місця для українців.
В Україні планується виробництво західної зброї
“Для стримування агресії у майбутньому буде потрібна сильна оборонна промисловість України, сильні українські збройні сили. Ось чому ми вважаємо, що міжнародні партнери повинні приходити в Україну, налагоджувати виробництво та робити Україну частиною системи безпеки вільного світу”, – сказав Боєв.
Дрони
Турецька оборонна компанія Baykar заявила наприкінці минулого року, що планує завершити будівництво заводу в Україні за два роки. Baykar оголосила про плани будівництва заводу незадовго до вторгнення Росії до України 24 лютого 2022 року.
Дрони широко використовувалися як Києвом, так і Москвою, під час війни. Київ заявляє, що розширює свою програму безпілотних літальних апаратів як для розвідки, так і для атаки ворожих цілей на дедалі більшій відстані.
Туреччина, Норвегія та США входять до країн, які постачають Україні безпілотники, але в міру посилення війни їх потрібно більше.
Переговори про виробництво дронів можуть зайняти більше часу, але Боєв сказав, що виробництво в Україні може стати ефективним способом отримати вигоду з існуючого досвіду країни в галузі безпілотників та створити робочі місця у західній та центральній Україні.
Високопоставлене анонімне джерело в європейській оборонній промисловості сказало, що європейські правила та стандарти, що стосуються випробувань безпілотників, можуть ускладнити отримання компаніями згоди на виробництво та випробування безпілотників в Україні.
Але Боєв сподівається, що країна зможе залучити іноземних виробників дронів і сказав, що уряд України може запропонувати суттєву підтримку.
“Ми думаємо, що справа просто в тому, щоби щось зробити”, – сказав він
На паризькому авіасалоні у понеділок Боєв розмовляв, зокрема, з виробниками дронів, від великих міжнародних оборонних фірм до дрібних постачальників. Він відмовився повідомити, з якими компаніями зустрічався.
“Ми обговорюємо різні рівні співробітництва. І деякі компанії кажуть, що готові прийти та інвестувати та виробляти безпілотники”, – сказав він
Ще новини України: Загроза застосування ядерної зброї росією цілком реальна – Джо Байден