5 /5
Based on 5 ratings
777
Україна
777

В Україні можуть ввести штрафи за порушення комендантської години і світло у вікнах

В Україні можуть ввести штрафи за порушення комендантської години і світло у вікнах

У Верховній раді зареєстрований проект змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Пропонується запровадження адміністративної відповідальності за порушення комендантської години і світло у вікнах на період воєнного часу

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект закону № 7356.

Запропонованим законопроектом передбачена відповідальність за порушення обмежень щодо реалізації (відпуску) лікарських засобів під час дії воєнного стану – штраф від 1700 гривень до 5100 гривень з конфіскацією лікарських засобів та виручки.

Крім того, пропонується запровадити адміністративну відповідальність за порушення встановлених обмежень щодо продажу алкогольних напоїв під час дії воєнного стану – штраф від 8500 до 17000 гривень.

В свою чергу, порушення комендантської години та спеціального режиму світломаскування передбачає штраф від 170 до 340 гривень.

В Україні можуть ввести штрафи за порушення комендантської години і світло у вікнах

Порушення комендантської години, що вчинено у межах прикордонної смуги (5 км від державного кордону) – штраф від 1700 до 3400 гривень.

Законопроект містить низку процесуальних норм щодо визначення суб’єктів складання протоколів про адміністративні правопорушення (Національна поліція, Державна прикордонна служба України, органи місцевого самоврядування тощо) та суб’єктів розгляду справ і винесення постанов.

Одночасно запропоновано, наділити поліцейських та посадових осіб Державної прикордонної служби України, у випадку порушення громадянами комендантської години, застосовувати до них заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, а саме адміністративне затримання особи.

Кабмін затвердив порядок запровадження комендантської години

To Top