Купити квартиру в Дніпрі

Чи можуть поліцейські перевірити військовий квиток у водіїв

Чи можуть поліцейські перевірити військовий квиток у водіїв

З 18 травня в Україні діє новий закон про мобілізацію, згідно якого поліцейські отримали право перевіряти у військовозобов’язаних громадян військовий квиток. Перевірити можуть і у водіїв, але не завжди.

Наразі перевіряти наявність військового квитка та паспорта у чоловіків віком від 18 до 60 років можуть представники ТЦК та СП, поліцейські, а також співробітники Держприкордонслужби.

Про це розповідають Новини України – НСН з посиланням на today.ua.

У водіїв показати військовий квиток можуть попросити на блок-постах, а також на державному кордоні України у КПП. При перетині кордону військовий квиток не потрібен водіям, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі, а також возять через державний кордон пасажирів та вантажі.

Перевірити військовий квиток у водіїв можуть і на АЗС. Принаймні, раніше такі випадки були. У новому законі про мобілізацію та військовий облік йдеться про те, що перевірити військово-обліковий документ можуть у місцях масового скупчення людей та у громадському місці. Автозаправні станції належать до таких місць.

Чи можуть поліцейські перевірити військовий квиток у водіїв

Чи можуть поліцейські перевірити військовий квиток у водіїв

А ось зупиняти автомобілі спеціально для перевірки військового квитка поліцейські не можуть. У новому законі про мобілізацію про це нічого не сказано. Але правоохоронці можуть послатися на статтю 35 “Закону про національну поліцію”, яка наділяє їх правом зупиняти транспортні засоби, якщо є підозра, що особа має відношення до скоєння правопорушення. Порушення закону про мобілізацію та військовий облік  є правопорушенням.

Крім того, поліцейські мають зупиняти автомобілі, які порушують комендантську годину та для перевірки дотримання режиму в’їзду-виїзду у прикордонних районах. Це також передбачає стаття 35 “Закону про національну поліцію”.

Поліцейські зобов’язані пояснити причину зупинення авто, причину перевірки документів, а також роз’яснити громадянинові його права та обов’язки. Якщо громадянин вважає дії правоохоронців незаконними, він має право оскаржити ї. Це можна зробити подавши скаргу до відповідного органу чи суду. У разі затримання чи інших процесуальних дій громадянин має право на присутність адвоката.

Представники територіального центру комплектування під час перевірки військового квитка та паспорта мають фотографувати процес та вести його відеозйомку.

Ще новини України: Оновлення даних – що означають статуси у Резерв+ та чи продовжать терміни

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×