Купити квартиру в Дніпрі

114
114

Що таке курячі слайси і як їх виготовляють – вся правда про м’ясні снеки

курячі слайси

Курячі слайси є досить поживним перекусом, оскільки вони багаті на білки та містять мало жирів. А як їх готують?

Курячі слайси – це нарізані тонкі шматочки курячого м’яса, які можуть бути виготовлені різними способами.

НСН дізнався в який спосіб виготовляють сушені чи в’ялені курячі слайси і яка різниця між ними

Види курячих слайсів та способи їх приготування

Що таке курячі слайси і як їх виготовляють - вся правда про м'ясні снеки

Щоб порівняти готові курячі слайси, слід розуміти, що вони відрізняються нарізкою, доданими спеціями та, найголовніше, – технологією приготування. Основні її види – в’ялення та сушіння. Розглянемо кожен із них детальніше.

Сушені курячі слайси

Сушіння дозволяє виготовити тонкі та хрумкі снеки. Для цього куряче м’ясо нарізають невеличкими слайсами близько 2 міліметрів та декілька годин просушують у спеціальній сушці. Відтак продукт рівномірно втрачає вологу, готуючись при температурі від +45°C до +80°C, а слайси стають хрусткими.

В’ялені курячі слайси

На відміну від сушіння, в’ялення – це процес холодного консервування, за якого м’ясо не хрумтітиме, а більше нагадуватиме за текстурою ковбасні вироби.

Найчастіше для приготування таких снеків використовують куряче філе, але також можуть в’ялити четвертину чи навіть гомілку. Товщина нарізки залежить від страви, яку планують готувати. Приміром, для джерок м’ясо нарізають шматочками від 0,5 – 1 сантиметра. Тобто в’ялені слайси – товщі, у них дуже виражені м’ясні волокна, тож доведеться докласти зусиль, аби розжувати кожен шматок.

Загалом існує 3 способи в’ялення:

  • мокрий – курятина настоюється у заздалегідь приготовленому розсолі, після чого заготовлені шматки викладають на решітку коптильні та сушать.
  • сухий – м’ясо засипають сіллю та настоюють у холодильнику до 4 днів й після цього коптять;
  • комбінований – курятину спершу витримують у сольовому розчині, а потім залишають у винному оцті на 10 –12 годин.

У кожному із цих методів акцент робиться саме на попередній підготовці м’яса. А ось його зневоднення – справа другорядна та не дуже тривала. Відповідно ви не отримаєте бажаного хрусту, який досягається за допомогою сушіння.

курячі слайси

Фабричні слайси vs хендмейд: у чому різниця

Безумовно, курячі снеки можна спробувати виготовити вдома. Зі слайсером шматки м’яса вийдуть тоненькими, а тому є більше шансів, що продукт буде хрумким.

Проте повторити саме таку текстуру снеків, як від виробника складно. Адже в домашніх умовах неможливо підібрати потрібну температуру та створювати всі технологічні норми для правильного сушіння. Такі слайси “дозрівають” у духовці нерівномірно та більше нагадують в’ялення. Крім цього, м’ясо може вийти перепаленим чи недосушеним.

Головною перевагою приготування курячих слайсів вдома є те, що ви додасте улюблені спеції до смаку та будете певними, що страва не містить домішок чи підсилювачів смаку. До того ж ви достеменно не можете бути певними у якості м’яса, адже щоб перевірити його самостійно, потрібно бути фахівцем. Тому якщо ви хочете скуштувати відбірні сушені слайси із курятини, рекомендуємо віддавати перевагу фабричним слайсам від перевіреного виробника.

Джерело: 24 канал

Ще новини:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×