374
374

Подовжені виплати ВПО перевірять: названо критерії – на що звертатимуть увагу

Подовжені виплати ВПО перевірять. Держава вирішила дізнатися, чи правдиві дані надали заявники. Названо критерії, на що державні служби звертатимуть увагу. Методику верифікації підготувало Міністерство фінансів України.

Про це Новини України – НСН повідомляють з посиланням на проект наказу, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ). Обговорення триватиме до 1 травня.

Нагадаємо, з 1 березня 2024 року більшість ВПО залишилися без виплат. Автоматично їх продовжили лише 671 тисячі осіб: пенсіонерам, особам з інвалідністю 1 та 2 груп, хворим дітям.

Але! Частина решти переселенців отримала право на продовження виплат, подавши відповідну заяву. Термін подачі заяв триває до 1 травня 2024 року. Комусь, хто звернувся за продовженням виплат, їх вже схвалили і навіть перерахували, а хтось ще чекає рішення комісій.

І от держава вирішила тепер перевірити, а чи правдиві дані вказали заявники під час процедури оформлення подовження допомоги ВПО.

Як проходитиме перевірка

Згідно з проектом, оприлюдненим Мінфіном, верифікація допомоги ВПО здійснюватиметься шляхом порівняння даних, наданих реципієнтом для призначення допомоги, які були надані Міністерством соціальної політики, та інформації суб’єктів надання інформації.

Для верифікації допомоги ВПО використовуватиметься інформація з автоматизованих інформаційних систем, реєстрів, баз даних.

Передача даних, крім інформації з обмеженим доступом, здійснюватиметься засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.

Під час верифікації проводитиметься перевірка достовірності персональних даних реципієнта, який отримує допомогу ВПО.

Подовжені виплати ВПО перевірять: на що звертатимуть увагу

Подовжені виплати ВПО перевірять: на що звертатимуть увагу

Перевірка здійснюватиметься шляхом порівняння параметрів інформації, отриманої від Міністерства соціальної політики України, з інформацією суб’єктів надання інформації за кожним реципієнтом, а саме щодо:

 • групи інвалідності згідно з даними централізованого банку даних з проблем інвалідності;
 • взяття на облік внутрішньо переміщеної особи згідно з даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб;
 • наявності однакових записів з персональними даними реципієнта, якому призначено допомогу ВПО за різними особовими справами;
 • відбування покарання в місцях позбавлення волі; засудження за вчинення кримінального правопорушення;
 • наявності житлового приміщення, знищеного або пошкодженого (до ступеня непридатного для проживання);
 • наявності задекларованого/зареєстрованого місця проживання реципієнта на території територіальних громад, інформація про які міститься в переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією;
 • наявності задекларованого/зареєстрованого місця проживання реципієнта за адресою житлового приміщення, що зруйновано або пошкоджено внаслідок бойових дій;
 • перебування за кордоном більш як 30 календарних днів підряд чи більш як 60 календарних днів сукупно протягом шестимісячного періоду отримання.

Ще один критерій: настання протягом трьох місяців перед зверненням або під час отримання допомоги ВПО подій, пов’язаних з:

 • придбанням транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше ніж п’ять років;
 • купівлею на суму, що перевищує 100 тис. гривень, земельної ділянки, квартири (будинку);
 • оплатою (одноразово) на суму, що перевищує 100 тис. гривень, інших товарів довгострокового вжитку згідно з інформацією банків;
 • купівлею безготівкової та/або готівкової іноземної валюти на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень, згідно з інформацією банків.

А також перевірять наявність на 1 число місяця, з якого призначається допомога, або на 1 число кожного місяця, в якому отримується допомога:

 • на депозитному банківському рахунку (рахунках) коштів у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень, згідно з інформацією банків;
 • у власності житлового приміщення, що розташоване на територіях, не включених до переліку територій бойових дій або тимчасової окупації.

Нагадаємо, раніше ми писали: Виплати ВПО: відповіді на 10 найпоширеніших питань

Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×