Втім, не виключено, що ціну для населення намагатимуться стримати за рахунок більш високих тарифів для бізнесу. Що, зрештою, все одно позначаться на населенні.
Нинішній тариф на електроенергію було встановлено з 1 жовтня. Сім’ї, які споживають менше 250 кіловат-годин на місяць, платять 1,44 грн за кВт-годину. Решта — по 1,68 грн за кВт-годину. В Кабміні обіцяють, що до кінця опалювального сезону (до 30.04.2022) тариф для населення не зміниться.
Тим часом дефіцит вугілля змушує українські ТЕЦ переходити на дорогий газ, а отже, і реальна вартість електрики зростає пропорційно. За деякими розрахунками, справедливий тариф має становити 4,5−5,5 грн за кВт-годину.
У консенсус-прогнозі від експертних та фінансових установ очікується зростання тарифів на комунальні послуги в 2022 році, в тому числі і подорожчання електроенергії. Автори прогнозу вважають, що тариф для споживачів може збільшитися на 17,5%.
У Мінекономіки, аналізуючи консенсус-прогноз, заявили, що якщо Кабмін «вживе заходи щодо стримування цін» (простіше кажучи, у ручному режимі зафіксує тариф), то вартість електроенергії для населення не підвищиться. Очевидно, заплатити доведеться іншим категоріям споживачів.
У жовтневому інфляційному звіті НБУ зафіксовані очікування, що тарифи на електроенергію зростатимуть високими темпами — 20−25% на рік для усунення дисбалансів в енергосекторі. Враховуючи той факт, що промпідприємства намагатимуться відіграти збільшення тарифу підвищенням цін на товари, не виключене подорожчання олії, цукру, молочних продуктів, а також широкого спектру послуг.
Як зростуть тарифи на газ, світло і тепло у 2022 році – прогноз від Кабміну
Які будуть тарифи на газ, тепло та електроенергію після Нового року
В Україні очікують зростання тарифів на холодну воду: коли та на скільки