Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Налог на недвижимость: сколько, когда и кому платить[:ua]Податок на нерухомість: скільки, кому і коли платити[:]

[:ru]В 2021 году налог на недвижимое имущество начисляется физическим лицам — собственникам домов, квартир и другой недвижимости за 2020 год. Счета владельцам недвижимости должны были прийти до 1 июля 2021, оплатить их нужно в течение 60 дней, передает НСН, ссылаясь на Вечерний Киев.

Платят налог владельцы жилой и/или нежилой недвижимости. За несовершеннолетних детей — собственников недвижимости налог платят родители/опекуны.

Налог рассчитывается, исходя из размера минимальной заработной платы, установленной на 1 января 2020 года — 4 723,00 гривен. В каждом регионе ставку устанавливает местная власть, но по закону она не должна превышать 1,5% от минимальной зарплаты. В 2021 году максимальная сумма — 70,8 гривен за квадратный метр. Информацию об утвержденных ставки местных налогов по регионам можно узнать на сайте ГНС.

Налог платится за каждый квадратный метр для квартир площадью более 60 кв. метров и домов более 120 кв. метров. А также для различных типов объектов жилой недвижимости в более 180 кв. метров.

Платить налог придется за каждый квадратный метр сверх этой нормы.

Льготы по налогу для физических лиц не применяются к:

  • Объекту/объектам налогообложения, если площадь превышает пятикратный размер необлагаемой площади: квартира превышает 300 кв. метров; жилой дом превышает 600 кв. метров; площадь различных типов объектов жилой недвижимости превышает 900 кв. метров;
  • Объекту/объектам налогообложения, используемых их владельцами с целью получения доходов (сдаются в аренду, лизинг, ссуду, используются в предпринимательской деятельности).

«Следовательно, физические лица — предприниматели, которые отметили свое жилье как налоговую адресу и фактически осуществляющие деятельность в собственной квартире /доме, не имеют право на льготы по налогу на недвижимость. Аналогично платить налог начиная с первого квадратного метра должны и лица, сдающие жилую недвижимость в аренду (лизинг)», — отмечают в налоговой.

Если объекты недвижимости находятся в совместной собственности нескольких лиц:

  • если объекты жилой и/или не жилой недвижимости находятся в общей долевой собственности нескольких лиц, плательщиком налога является каждое из этих лиц за принадлежащую ему долю;
  • если объекты находятся в общей совместной собственности нескольких лиц, но не разделены в натуре, плательщиком налога является одно из таких лиц-владельцев, определенное по их согласию;
  • если объекты находятся в общей совместной собственности нескольких лиц и поделены между ними в натуре, плательщиком налога является каждое из этих лиц за принадлежащую ей долю.

Юрист Владимир Копоть обращает внимание плательщиков налога на нюансы с регистрацией:

«Если вы получили индивидуальный налоговый номер по месту вашей первой регистрации, например это было в Одессе, а теперь вы переехали жить в Киев, то обратите внимание на то, что налоговая направит вам это „письмо счастья“ по месту первой регистрации. В нашем государстве для того, чтобы сообщить о смене регистрации недостаточно просто воспользоваться приложением „Дія“ или сообщить ЦПАУ, а надо еще обратиться непосредственно в свою налоговую, чтобы получить новый ИНН в новом месте жительства. Это можно сделать по месту нынешней регистрации».

Кстати, недавно “НСН” писал:

В Украине появился новый автоматический сервис для работы с недвижимостью

Сколько будет стоить празднование Дня независимости и на что потратят оставшиеся

Сколько платят наши и польские фермеры за сбор ягод в 2021 году

 [:ua]У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам — власникам будинків, квартир та іншої нерухомості за 2020 рік. Рахунки власникам нерухомості повинні були прийти до 1 липня 2021, оплатити їх потрібно протягом 60 днів, передає НСН, посилаючись на Вечірній Київ.

Сплачують податок власники житлової та/або нежитлової нерухомості. За неповнолітніх дітей — власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.

Податок розраховується, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року — 4 723,00 гривень. У кожному регіоні ставку встановлює місцева влада, але за законом вона не повинна перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. У 2021 році максимальна сума — 70,8 гривень за квадратний метр. Інформацію про затверджені ставки місцевих податків по регіонах можна дізнатися на сайті ДПС.

Податок сплачується за кожен квадратний метр для квартир площею понад 60 кв. метрів і будинків понад 120 кв. метрів. А також для різних типів об’єктів житлової нерухомості в понад 180 кв. метрів.

Сплачувати податок доведеться за кожен квадратний метр понад цю норму.

Пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються до:

  • Об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі: квартира перевищує 300 кв. метрів; житловий будинок перевищує 600 кв. метрів; площа різних типів об’єктів житлової нерухомості перевищує 900 кв. метрів;
  • Об’єкта/об’єктів оподаткування, використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

«Отже, фізичні особи — підприємці, які зазначили своє житло як податкову адресу та фактично здійснюють діяльність у власній квартирі /будинку, не мають право на пільги з податку на нерухомість. Аналогічно сплачувати податок починаючи з першого квадратного метра повинні і особи, які здають житлову нерухомість в оренду (лізинг)», — наголошують в податковій.

Якщо об’єкти нерухомості перебувають у спільній власності кількох осіб:

  • якщо об’єкти житлової та/або не житлової нерухомості перебувають у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
  • якщо об’єкти перебувають у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділені в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою;
  • якщо об’єкти перебувають у спільній сумісній власності кількох осіб і поділені між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Юрист Володимир Копоть звертає увагу платників податку на нюанси із реєстрацією:

«Якщо ви отримали індивідуальний податковий номер за місцем вашої першої реєстрації, наприклад це було в Одесі, а тепер ви переїхали жити в Київ, то зверніть увагу на те, що податкова направить вам цей „лист щастя“ по місцю першої реєстрації. У нашій державі для того, щоб повідомити про зміну реєстрації недостатньо просто скористатися застосунком „Дія“ чи повідомити ЦНАП, а треба ще безпосередньо звернутися в свою податкову, щоб отримати новий ІПН в новому місці проживання. Це можна зробити по місцю сьогоднішньої реєстрації».

До речі, нещодавно “НСН” писав:

В Україні з’явився новий автоматичний сервіс для роботи з нерухомістю

Скільки коштуватиме святкування Дня незалежності і на що витратять решту

Скільки платять наші і польські фермери за збір ягід у 2021 році[:]

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу